Доступність посилання

ТОП новини

Путін: учасники євразійської інтеграції вже відчувають вигоду


Президент Росії Володимир Путін

Учасники інтеграції у Євразійський економічний союз уже відчувають його вигоду. Про це заявив президент Росії Володимир Путін після саміту глав держав ЄАЕС, який відбувся у Москві у вівторок, 23 грудня.

«Створюється спільний ринок, який діє на основі універсальних правил і норм Світової організації торгівлі з понад 170 мільйонами споживачів і сукупному ВВП, який перевищує 4,5 трильйонів доларів. Зауважу, що всі учасники інтеграційного процесу вже відчувають його реальну вигоду», – сказав Путін.

Сьогодні, 23 грудня, був підписаний документ про приєднання Киргизстану до Євразійського економічного союзу (ЄАЕС).

ЄАЕС має стати наступним етапом євразійської інтеграції під проводом Росії. Ця організація, до якої тепер входять Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Вірменія, має запрацювати 1 січня 2015 року. Базою для Євразійського економічного союзу став Митний союз між Москвою, Мінськом та Астаною.

Упродовж останнього часу фінансова система Росії переживає кризу. Це вплинуло і на партнерів Москви по Митному союзу.

16 грудня російська валюта зазнала рекордного падіння – до 80 рублів за долар. Наразі рубль дещо зміцнився після інтервенцій російського Центробанку. З початку грудня Банк Росії витратив на підтримку курсу рубля понад 10 мільярдів доларів, у тому числі майже 2 мільярди тільки за один день – 15 грудня.

Від початку року рубль впав за станом на сьогоднішній день на близько 60%, переважно через санкції Заходу, запроваджені проти Росії за її роль у конфлікті в Україні, а також через зниження цін на нафту.

Дивитись коментарі (5)

XS
SM
MD
LG