Доступність посилання

ТОП новини
21 Червень 2018, Київ 00:42

Двері у НАТО для України відчинені – Держдепартамент США


Речниця Держдепартаменту США Марі Гарф

Двері для України у НАТО відчинені. Про це заявила речниця Державного департаменту США Марі Гарф у вівторок, 23 грудня, коментуючи відмову України від позаблокового статусу.

«Двері НАТО відкриті. Подача заявок на членство від країн, які хочуть внести внесок у безпеку євроатлантичного простору, вітається. Кожен претендент буде розглянутий. Будь-яке рішення щодо потенційного членства ухвалюватиметься Україною та альянсом. Ми цілковито підтримуємо ситуацію відчинених дверей», – наголосила Гарф.

У вівторк, 23 грудня, Верховна Рада України підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

Напередодні під час першого засідання Верховної Ради восьмого скликання Порошенко заявив, що позаблоковість не дала гарантій безпеки Україні і від неї треба відмовитися.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

У МЗС Росії заявили, що ухвалення закону про відмову України від позаблокового статусу є контрпродуктивним і нагнітає конфронтацію.

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG