Доступність посилання

ТОП новини

Двері у НАТО для України відчинені – Держдепартамент США


Речниця Держдепартаменту США Марі Гарф
Речниця Держдепартаменту США Марі Гарф

Двері для України у НАТО відчинені. Про це заявила речниця Державного департаменту США Марі Гарф у вівторок, 23 грудня, коментуючи відмову України від позаблокового статусу.

«Двері НАТО відкриті. Подача заявок на членство від країн, які хочуть внести внесок у безпеку євроатлантичного простору, вітається. Кожен претендент буде розглянутий. Будь-яке рішення щодо потенційного членства ухвалюватиметься Україною та альянсом. Ми цілковито підтримуємо ситуацію відчинених дверей», – наголосила Гарф.

У вівторк, 23 грудня, Верховна Рада України підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

Напередодні під час першого засідання Верховної Ради восьмого скликання Порошенко заявив, що позаблоковість не дала гарантій безпеки Україні і від неї треба відмовитися.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

У МЗС Росії заявили, що ухвалення закону про відмову України від позаблокового статусу є контрпродуктивним і нагнітає конфронтацію.

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

XS
SM
MD
LG