Доступність посилання

ТОП новини

Бойовики опановують теракти? (Огляд преси)


У Мінську знову запланована зустріч тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі. Щоправда, як зазначає газета «Україна молода», жодних гарантій, що в кінцевому підсумку її вкотре не перенесуть через нові забаганки бойовиків iз «ДНР» і «ЛНР», немає. Зараз в зоні АТО триває «режим тиші», бойовики здійснюють лише хаотичні та невдалі спроби спровокувати українських військових. Однак, за інформацією газети, окупанти почали активніше застосовувати безпілотники для збору розвідданих щодо українських позицій. Загалом же бойовики останнім часом воліють робити ставку не на активні бойові дії, а на теракти. Конкретніше йдеться в статті «Як не обстріл, то теракт».

За рік найбагатші українці втратили понад 13 мільярдів американських доларів. Сукупні статки першої сотні багатіїв скоротилися до 42 мільярдів доларів. Причин декілька. Погана ситуація на зовнішніх ринках – мінімальні ціни, зменшення попиту і, як наслідок, зниження галузевих мультиплікаторів, за якими оцінюють компанії. Але головна – внутрішня політична криза, яка суттєво загострила економічну. Мільярдерам висловлює співчуття журналістка «України молодої». Навівши мільярдні суми статків найзаможніших українців, вона запитує: а чому б славним та патріотичним (у більшості своїй) багатіям не скинутися на один-два літаки, танки, пару-трійку безпілотників і «жменьку» БТРів? Невже це нанесе по їхніх фінансових позиціях удар більший, аніж падіння гривні? І це не кажучи вже про той дріб’язок, який суспільство збирає для армії самотужки – від шкарпеток до тепловізорів. Суспільство власноруч підіймає Збройні сили, забезпечуючи всі доступні потреби вояків – від екіпірування та устаткування. Можливо багатії не вельми розщедрюються на армію, тому, що чим більше грошей, тим більшим є страх їх втратити, припускають газетярі.

У наступному році пропонується оподатковувати 15-відсотковим податком частину пенсій, які перевищуватимуть три мінімальні зарплати, тобто 3 тисячі 654 гривні. Також урядовці планують обмеження на виплату пенсій прокурорам, суддям, чиновникам, народним депутатам. В подальшому Кабмін планує внести до Верховної Ради законопроект про перехід на єдині принципи нарахування пенсій чиновникам і пересічним українцям, щоб домогтися соціальної справедливості. Докладніше з цифрами закладеними в бюджет 2015 року, а також про закони, що передбачають податкову і бюджетну реформи, розповідає газета «Факти».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG