Доступність посилання

ТОП новини

Угоду про торгівлю зброєю Росія не підписала, але це не заважатиме їй критикувати Україну – Гольц


Ілюстраційне фото

«Росія вирішила не підписувати цієї угоди, тому що велика частина російських клієнтів викликають сумнів, згадати хоча б Сирію»

Від 24 грудня набув чинності міжнародний договір, що регламентує торгівлю зброєю. Це перша подібна угода, яка встановлює правила у міжнародній торгівлі зброєю, загальний ринок якої оцінюється у 85 мільярдів доларів на рік. Договір має на меті не допустити потрапляння зброї в руки злочинців та режимів, що порушують права людини. Його схвалили у 2013 році на Генеральній асамблеї ООН 130 країн світу, включно з головними експортерами зброї, серед них США, Німеччина, Британія та Україна. На нинішній момент лише близько 60 країн ратифікували угоду. Не ратифікували її, серед інших, США та Ізраїль. Росія ж її не підписала.

Прихильники угоди впевнені в тому, що тепер продаж зброї стане більш прозорим і угода зможе запобігти поставкам зброї злочинцям.

За словами високих представників ООН, підписання угоди свідчить про «колективну рішучість зменшити людські страждання» і не допустити потрапляння зброї в райони конфлікту та насильства.

Супротивниками ухвалення договору виступили три країни: Сирія, Північна Корея та Іран. 23 країни, включаючи Росію, Китай, Індію та Пакистан, угоду не підписали. Україна підписала договір, чим, на думку представників держави, підтвердила своє бажання впорядкувати міжнародну торгівлю озброєннями, зокрема, шляхом вдосконалення систем експортного контролю держав-членів.

Росія вирішила не підписувати угоди, тому що велика частина російських клієнтів викликають сумнів саме з цієї точки зору, згадати хоча б Сирію
Олександр Гольц

«Цей договір запроваджує обмеження, що є добровільними зобов’язаннями країн, які його підписали, не продавати звичайне озброєння режимам, які є сумнівними щодо дотримання прав людини, які ведуть громадянську війну проти власного народу і таке інше. Росія вирішила не підписувати цієї угоди, тому що велика частина російських клієнтів викликають сумнів саме з цієї точки зору, згадати хоча б Сирію», – говорить російський військовий експерт Олександр Гольц.

Олександр Гольц
Олександр Гольц

На думку експертів, той факт, що Росія не підписала угоди про контроль над продажом озброєнь, означає не лише те, що вона буде продовжувати постачати зброю бойовикам для розпалювання конфлікту в Україні, але і буде намагатися перешкодити постачанню зброї іншими країнами українським регулярним військам.

Російський аналітик згадує, що не раз у минулому Росія критикувала Україну за невиконання зобов’язань, які сама Росія на себе не брала.

Зовнішньополітична пропаганда і власне російська політика не мають нічого спільного
Олександр Гольц

«Достатньо згадати, що російські ЗМІ протягом довгого часу ледь не щодня звинувачували Україну в тому, що вона використовує касетні боєприпаси. Але в той же час Росія була серед тих країн, які не підписали угоду про заборону використання боєприпасів. Зовнішньополітична пропаганда і власне російська політика не мають нічого спільного, в чому ми неодноразово переконувалися», – наголошує російський військовий експерт Олександр Ґольц.

Угода охоплює продаж звичайної зброї від автоматів до танків та вертольотів. Перша зустріч країн підписантів щодо контролю виконання угоди має відбутися у вересні наступного року.

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG