Доступність посилання

ТОП новини

Поліція у Гонконгу заарештувала 12 демонстрантів


Поліція розбирає барикади протестувальників, 11 грудня 2014 року

Поліція в Гонконгу заарештувала 12 протестувальників після того, як продемократичні демонстранти повернулися на територію, яку вони займали понад два місяці перед розгоном.

За даними правоохоронців, вони використали сльозогінний газ і кийки минулої ночі, щоб розігнати демонстрантів у районі Монг Кок.

Як повідомили в поліції, протестувальників заарештували за різними звинуваченнями: від образи поліцейського до нездатності надати документ, що підтверджує особу.

За повідомленням поліції, двоє правоохоронців були поранені.

Масові акції протесту розпочалися в Гонконгу 26 вересня. Їх ініціювали студенти, до яких приєднався опозиційний громадський рух Occupy Central. Протестувальники виступають проти намагань центральної влади Китаю позбавити їх права обирати керівника своєї адміністрації на вільних прямих виборах, що мали відбутися в 2017 році.

Китай, який має контроль над Гонконгом, підтверджує право жителів на вибори, але наполягає на попередньому відборі кандидатів для голосування.

15 грудня влада Гонконгу заарештувала кількох активістів і ліквідувала останній табір протестувальників у районі Козвей-Бей.

Гонконг має статус спеціального адміністративного району у складі Китаю.

XS
SM
MD
LG