Доступність посилання

ТОП новини

«Буржуйки» для вояків виготовляють в івано-франківському училищі


«Буржуйки» для вояків виготовляють учні ВПУ в Івано-Франківську
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:38 0:00

Двадцять «буржуйок» для військових у зоні АТО виготовлять до завершення року учні Івано-Франківського вищого професійного училища № 21. Таке замовлення вони отримали від волонтерів.

Метал для нагрівачів теж надали волонтери, а майбутні електрогазозварники, ковалі, токарі, шліфувальники виготовляли їх у навчальних майстернях. Роботи на завершенні, залишилося лише дещо зварювати і позачищати.

За словами директора ВПУ № 21 Михайла Баб’яка, такі «буржуйки» мають універсальне призначення – не лише обігрівати приміщення, а й для нагрівання води (до 40 літрів), і для сушіння речей. «Робили їх протягом двох тижнів, не на шкоду навчальному процесу», – уточнив Баб’як.

Водночас керівник училища відзначає виховне значення такої акції: «тепер такий час, що кожна людина розуміє те, що вона виконує і для чого вона це робить».

Міська влада привітала ініціативу учнів, але, за словами заступника міського голови Івано-Франківська Богдана Білика, це стихійна робота, а в обласному центрі Прикарпаття можна було б налагодити серійне виробництво нагрівачів, «планове, скільки потрібно».

За даними влади, у місті є 63-й завод, на якому колись виготовляли котли, зараз підприємство перебуває на санації, налагодження виробництва дало б можливість відновити його роботу. «Укроборонпром» міг би замовити підприємству таку продукцію, але наразі справа обмежується листуванням.

XS
SM
MD
LG