Доступність посилання

23 Вересень 2017, Київ 20:14

Грузинів, які воюють за Україну, можуть прирівняти до ветеранів


«Сім’ї загиблих у війнах на території Грузії та України повинні отримувати рівну допомогу від держави»

Звіад Мчедлішвілі

Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Ґарібашвілі закликав припинити істерію через заяву Міністерства оборони, яка була зроблена після загибелі в Україні добровольця з Грузії Алеко Гріголашвілі. Тим часом грузинських громадян, які воюють в Україні, пропонують прирівняти до ветеранів, які брали участь у боях за територіальну цілісність країни. З такою пропозицією виступив опозиційний «Єдиний національний рух».

Міністр оборони Міндія Джанелідзе після скандалу, який вибухнув кілька днів тому навколо ввіреного йому відомства, з’явився перед журналістами. Мова йде про заяву Міноборони, в якій відповідальність за загибель в Україні грузинського добровольця Алеко Гріголашвілі повністю покладалася на колишню правлячу партію (пізніше в міністерстві цю заяву назвали помилкою, а текст був видалений з веб-сторінки відомства). Однак Джанелідзе, який прийшов на засідання уряду, не став відповідати на запитання журналістів. Говорити замість нього довелося прем’єр-міністру Іраклію Ґарібашвілі: «Мені абсолютно незрозумілий ажіотаж, який піднявся в суспільстві у зв’язку з поширеною оборонним відомством заявою. Розмови і міркування про те, що Міндія Джанелідзе повинен чи не повинен йти у відставку, гадаю, неправильні. Напевно, розумніше буде своєчасно припинити цю розмову і цю саму справжню істерію».

Нам видається неймовірним, щоб в Грузії, яка окупована Росією, був такий міністр оборони

Проте через пару годин після засідання уряду дискусія з приводу подальшої долі міністра оборони продовжилася – цього разу вже в стінах парламенту. Депутати від опозиційного «Єдиного національного руху» знову зажадали звільнити Міндію Джанелідзе із займаної посади. Один із лідерів «нацруху» Георгій Барамідзе звинуватив главу оборонного відомства мало не в боягузтві.

«Нам видається неймовірним, щоб в Грузії, яка окупована Росією, був такий міністр оборони. Спочатку він здійснює підлість, а потім веде себе малодушно, не як чоловік, нібито нічого не знав (про заяву)», – не соромився у виразах Барамідзе.

Леван Бежашвілі
Леван Бежашвілі

Не виключено, що незабаром парламент розпочне розгляд питання про статус грузинських добровольців, які воюють в Україні на стороні Києва. «Націонали» виступають з пропозицією прирівняти їх до ветеранів, які брали участь у боях за територіальну цілісність Грузії. Відповідна законодавча ініціатива скоро буде внесена в парламент, пообіцяв грузинський депутат Леван Бежашвілі.

Сім’ї загиблих у війнах на території Грузії та України повинні отримувати рівну допомогу від держави

«Ми хочемо, щоб грузинські добровольці, які воюють в Україні, їхні сім’ї користувалися б тими ж пільгами і соціальною допомогою, які отримують ветерани, що брали участь у боях за територіальну цілісність нашої країни. Сім’ї загиблих у війнах на території Грузії та України повинні отримувати рівну допомогу від держави. Думаю, цей законопроект потрібно розглянути в прискореному режимі», – сказав Бежашвілі.

Іраклі Аладашвілі
Іраклі Аладашвілі

Позиція парламентської більшості та уряду з цього питання поки невідома. Головний редактор військово-аналітичного журналу «Арсенал», військовий експерт Іраклі Аладашвілі розповів Радіо Свобода, що, за його даними, в Україні сьогодні воюють кілька десятків грузинських добровольців. Однак він сумнівається, що парламент ухвалить такий закон.

Я розумію абсолютно наших хлопців, які зараз воюють за визволення України. Але узаконити (їх перебування там) буде складно

«Україна свого часу допомагала Грузії, чим могла. Це все ми, звичайно, пам’ятаємо. Я розумію абсолютно наших хлопців, які зараз воюють за визволення України. Але узаконити (їх перебування там) буде складно. Це буде неправильно, якщо Грузія пошле туди війська офіційно», – зазначає експерт.

Експерт пояснює, що узаконення статусу добровольців – чи то статус ветерана або будь-який інший – може бути прирівняне до офіційного втручання в конфлікт на території іноземної держави. На таке Тбілісі навряд чи піде, вважає Іраклій Аладашвілі.

Оригінал матеріалу – на сайті Грузинської редакції Радіо Свобода

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG