Доступність посилання

ТОП новини

В Індексі вразливості Україна 113-а і «викликає занепокоєння»


Україна зайняла 113-е місце зі 178 досліджених держав за рівнем своєї вразливості, набравши 67,2 бала з найгірших можливих 120 – такі дані оприлюдненого сьогодні дослідження «Індекс вразливості держав – 2014» (Fragile States Index – 2014). Вона опинилася у групі держав, вразливість яких «викликає занепокоєння».

Це відносно непоганий показник. Незважаючи на спробу анексії Росією українського Криму і розпалювання насильства на сході України, він знизився лише на 1,3 бала порівняно з минулим роком.

Як кажуть дослідники, їхній індекс реєструє зміни з деяким відставанням, тож ці події відобразяться в наступному звіті. Вони попереджають, що дані України в індексі 2015 року значно впадуть, якщо тільки за наступні півроку становище у країні істотно не поліпшиться.

Серед післярадянських країн найкращі показники – у трьох держав Балтії, які перебувають у групі «стабільних» країн. Крім них, далі найкраще становище у 113-й Україні і 111-му Казахстані. Гірші показники вразливості у Вірменії (104-е місце), Білорусі (90-е), Молдови (89-е), Росії (85-е), Азербайджану (76-е), Туркменистану (74-е місце) – ці країни перебувають у групі, що «викликає значне занепокоєння». «Дуже значне занепокоєння» викликає вразливість Грузії (63-є місце), Киргизстану (58-е), Таджикистану (55-е), Узбекистану (48-е місце).

Дослідження публікує щороку неурядова організація «Фонд миру» (Fund for Peace) зі США, визначаючи рівень нестійкості загальновизнаних держав за 12 показниками, які оцінюються в балах. Цього року найгірші показники Південного Судану – перше місце і майже 113 негативних балів зі 120 можливих; найкращі – у Фінляндії, яка стала єдиною «дуже стійкою» країною з менш як 19 балами і останнім, 178-м місцем.

XS
SM
MD
LG