Доступність посилання

ТОП новини

Міськрада Дніпропетровська не змогла перейменувати проспект на честь Нігояна


Сергій Нігоян

У Дніпропетровську міськрада провалила перейменування проспекту Калініна на честь Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна. Міська рада на сесії 29 грудня не змогла набрати більшості голосів, необхідних для перейменування.

Проект рішення був узгоджений профільною комісією міськради з найменувань вулиць, з Головним архітектурно-планувальним управлінням міськради, однак на сесії викликав заперечення з боку окремих депутатів-регіоналів.

При повторному голосуванні рішення також не було ухвалене. Депутати зійшлися на тому, що проект доопрацюють і винесуть повторно на одну з наступних сесій.

На початку грудня в Дніпропетровську почали збирати підписи жителів міста за перейменування проспекту Калініна на проспект Героя України Сергія Нігояна, одного із загиблих під час Революції гідності в Києві. За словами євромайданівців, пропозиція пов’язана з тим, що в «місті назріла необхідність перейменування вулиць, які носять імена катів українського народу та радянських вождів». Проспект Калініна пропонували перейменувати на Сергія Нігояна, вірменина за походженням, адже на ньому розташований храм Вірменської Апостольської церкви й осередок вірменської громади Дніпропетровська.

Уродженець села на Дніпропетровщині Сергій Нігоян загинув від вогнепального поранення в Києві в ніч на 22 січня. Він був першим із протестувальників, які загинули у столиці під час протистоянь між активістами й правоохоронцями.

XS
SM
MD
LG