Доступність посилання

ТОП новини

Ватажок «ДНР» лякає заявою про «другий Чорнобиль»


Ватажок угруповання «ДНР» Денис Пушилін

Помилки Пушилін припустився навіть у назві постачальника ядерного палива Westinghouse

Так званий «голова» угруповання «ДНР» Денис Пушилін зробив заяву, у якій застерігає Україну від «другого Чорнобиля», до якого, за його словами, призведе використання ядерного палива компанії з американським капіталом Westinghouse, яку він, до того ж, назвав Western house. Він також заявив про аварію з вини американського палива, яка сталася на Запорізькій АЕС. Хоча ця станція ніколи не використовувала палива Westinghouse. Його апробація проходить лише на Південноукраїнській АЕС. Заяву, надіслану російському інформаційному агентству «Интерфакс», відразу ж опублікувала низка російських ЗМІ, незважаючи на фактичні помилки та необґрунтовану інформацію у тексті.

Ватажок угруповання «ДНР» Денис Пушилін надіслав письмову заяву агентству «Интерфакс», у якій говорить про своє занепокоєння від'єднанням від мережі енергоблоку №3 Запорізької АЕС ще 28 листопада, який знову під'єднали до мережі вже 5 грудня.

«На даний час у районі Запорізької АЕС радіаційний фон перевищує допустимий рівень у 14 разів. Згідно з наявними даними, основною причиною цього є зупинка 28 листопада третього енергоблоку станції, яка сталася після невдалої спроби заміни стрижневих блоків російського виробництва на вироби американської компанії Western house», – публікує заяву Пушиліна «Интерфакс».

Жодного інформаційного обґрунтування такому твердженню він не надав.

По-перше, компанія Western house, про яку лідер сепаратистів у своїй заяві згадує двічі, – це або шотландський готель, або нідерландський магазин ковбойського одягу, або англійська школа, бо компанія, яку Пушилін, напевно, мав на увазі, має назву Westinghouse. Вона підписала з Україною контракт на постачання ядерного палива, виробленого у Швеції, українським АЕС.

Однак, як Радіо Свобода розповіла директор зі зв’язків з громадськістю асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна, ядерне паливо компанії Westinghouse все ще є у процесі випробування, причому виключно на Південноукраїнській АЕС.

В січні буде завантажена ще порція 42 збірок вест і протягом року вирішиться питання про промислову експлуатацію
Ольга Кошарна

«Ні на яких інших АЕС в Україні не проводять випробування палива Westinghouse. Я сподіваюся, що в січні буде завантажена ще порція 42 збірок вест і протягом року вирішиться питання про промислову експлуатацію (палива – ред.) на українських АЕС», – сказала вона.

За словами Кошарної, наразі в експлуатації енергоблоку №3 Південноукраїнської АЕС є 63 збірки Westinghouse, які, до речі, показують кращі результати, зокрема у галузі розгерметизації, на відміну від палива російського виробництва.

Богдан Соколовський
Богдан Соколовський

Назва компанії не єдина помилка, якої припустився лідер сепаратистів у своїй заяві, про що Радіо Свобода розповів експерт з енергетики Богдан Соколовський.

На Запорізькій станції був інцидент. Але не на ядерній частині, а на електричній. Тобто ніякого радіаційного фону там і бути не може
Богдан Соколовський

«Пушилін тут сплутав Південноукраїнську (атомно-енергетичну ­– ред.) станцію, на якій дійсно працює Westinghouse, і давно, років шість, і Запорізьку. На Запорізькій станції недавно був інцидент, це правда. Але не на ядерній частині, а на електричній. Тобто ніякого радіаційного фону там і бути не може», – сказав Соколовський.

Він додав, що якби подібний інцидент і призвів до радіаційного забруднення, то приховати це українській владі не вдалося б, навіть якщо б вона захотіла це зробити.

Згідно з офіційною інформацією української компанії «Енергоатом», після від'єднання та під'єднання енергоблоку №3 на Запорізькій АЕС радіаційна обстановка в зоні розташування станції залишалася «без змін».

Заміна одного виду палива на інше, за словами Соколовського, не може призвести до викиду радіації. «Цей експеримент проводиться дуже скрупульозно, відпрацьовуються найменші деталі для того, щоб не сталися ніякі інциденти», – наголосив він.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG