Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 15:00
Новини | Економіка

Нацбанк визнав системно важливими вісім банків


Ілюстраційне фото

Національний банк України визнав системно важливими вісім банків: державні Ощадбанк і Укрексімбанк, а також ПриватБанк, Дельта Банк, Укрсоцбанк, Райффайзен Банк «Аваль», Промінвестбанк та «Дочірній банк Сбербанку Росії». Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відповідно допостанови НБУ №863, яка набуває чинності з 1 січня 2015 року, основними критеріями системної важливості банків є загальний обсяг активів, зобов’язань юридичних і фізичних осіб, обсяг міжбанківського кредитування та кредитування найважливіших секторів економіки.

Метою запровадження постанови №863 «Про затвердження Положення про порядок визначення системно важливих банків» є встановлення методики визначення системно важливих банків, діяльність яких впливає на стабільність банківської системи.

Водночас, у НБУ зазначають, що віднесення банків до системно важливих не зумовлює обов’язкового ухвалення рішення про участь держави в капіталі цих банків.

Прес-служба також повідомляє, що НБУ найближчим часом завершить розробку нормативно-правових актів щодо регулювання та нагляду за системно важливими банками, які, зокрема, передбачають додаткові вимоги до капіталу таких банків.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG