Доступність посилання

ТОП новини

Україна покладе край концепції «русского мира» (інтернет-видання)


Українські події викликають лють і ненависть у Москві

Українські події викликають лють і ненависть у Москві, бо в перспективі означатимуть повний крах концепції «русского мира», ідеології московського євразійства та ініційованих Росією процесів консервації авторитарного регіонального поля, відомого під назвою Євразійський союз та Організація договору про колективну безпеку. Відверте втягування України у Митний союз мало стати для Кремля не лише демонстрацією сили і амбіцій, а й певною помстою Європі і США за начебто недотримання обіцянок 90-х років не допустити розширення НАТО на Схід. А коли українці не погодилися з нехтуванням своєї волі, Путін захотів показово покарати українців і надовго відбити в усіх охочих на просторах СНД бажання повставати проти волі Кремля. Таким покаранням мали стати анексія Криму та розкол непокірної країни. Про це пише «Дзеркало тижня» у статті «Рік України».

Причиною масових відключень електроенергії останнім часом стала не лише війна з російським агресором. Як переконує дописувач «Української правди», навколо ринку вугілля відбуваються дуже дивні речі. Кілька сил змагаються за те, щоб постачати вугілля для України. Одна з них, яка поки перемагає, – «ДТЕК» Ріната Ахметова. Наприклад, щойно Україна почала імпорт вугілля з Південної Африки, як виник скандал щодо його якості та дорожнечі. Імпорт припинився. Інші сили ініціювали скандал навколо постачання вугілля з Росії. Начебто, це не патріотично. Хоча імпорт газу та ядерного пального – це те ж саме, зазначає видання. Як наслідок… вугілля з Росії не постачається. Автор статті наголошує, що поведінка кількох груп впливу в енергетиці напряму загрожує енергетичній безпеці України. Все списувати на війну – це злочин, адже факти свідчать, що можна було б уникнути такого болісного удару по вкрай зубожілих споживачах та промисловості. За прогнозами синоптиків, з нового року вдарять сильні морози. Якщо до того часу зажерливі конкуренти не вгамують свої апетити, на безпечне проходження зимового максимуму навантажень 2015 можна не сподіватися. І комусь таки доведеться відповідати перед військовим трибуналом, адже факти свідчать про навмисні, а ще – непрофесійні дії на енергоринку України, що довели енергетику до катастрофічного стану.

В України немає іншого вибору, окрім як проводити реформи якнайшвидше, переконує експерт інтернет-видання «Лівий берег». Досвід країни засвідчив, що 25 років часткових і неповних реформ – ще гірше, ніж їх відсутність. Це означає, що сьогодні реформи повинні бути комплексними і радикальними. Тільки енергійне і негайне реформування може поламати негативні тенденції в економіці. Україні конче потрібна реформа публічних фінансів і стабілізація банківського сектора. Необхідно лібералізувати ціни на енергетичному ринку, скоротити субсидування тарифів для споживачів. Адже енергетичний сектор в Україні пов'язаний з олігархами і корумпований, від цього страждають державні фінанси. Саме реформи в цьому секторі можуть стати першим сигналом для інвесторів, що реформи дійсно стартували, наголошує експерт.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG