Доступність посилання

ТОП новини

У Росії вийшов на свободу один із засуджених у «Болотній справі»


Артем Савелов

У Росії один із засуджених у «Болотній справі» Артем Савелов, термін покарання якого закінчується 10 січня, сьогодні вийшов на свободу.

За російським законом, якщо термін покарання закінчується у вихідний або святковий день, засудженого звільняють перед святами. З 1 по 11 січня 2015 в Росії – святкові й вихідні дні.

Савелов став другим фігурантом справи про протести на Болотній площі, який був звільнений. У вересні на волю вийшов ще один засуджений – Ярослав Белоусов.

Артем Савелов був заарештований одним із перших – 9 червня 2012 року. У лютому 2014 він був засуджений до двох років і семи місяців позбавлення волі в колонії загального режиму. Савелова звинуватили в участі в масових заворушеннях і застосуванні насильства проти представника влади. Він провину не визнав.

6 травня 2012 року узгоджена з владою опозиційна хода завершилася сутичками демонстрантів із поліцією на Болотній площі в Москві. Влада Росії вважає ці події «масовими заворушеннями». Всього фігурантами «Болотної справи» є понад 30 людей. Частина обвинувачених потрапили під амністію. Правозахисники називають «Болотну справу» політично вмотивованою.

XS
SM
MD
LG