Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко підписав закон про капіталізацію та реструктуризацію банків


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав закон про капіталізацію та реструктуризацію банків, повідомляє прес-служба глави держави.

«Закон прийнятий на виконання зобов’язань України за Меморандумом про економічну та фінансову політику, укладеним в рамках спільної з Міжнародним валютним фондом програми «Стенд-бай» щодо підтримки економічного зростання через посилення фінансової стабільності країни шляхом підвищення рівня капіталізації банків та проведення реструктуризації банківського сектора», – зазначають у прес-службі президента.

Документ передбачає комплекс заходів для посилення фінансової спроможності банківської системи України.

Віднині банки, які за результатами діагностичного обстеження потребують додаткової капіталізації, зобов’язані забезпечити капіталізацію, реструктуризацію у визначеному Національним банком розмірі. Законом визначені також умови та шляхи участі держави у капіталізації банків, спрощений порядок проведення процедур, пов’язаних із капіталізацією та реструктуризацією банків.

Зафіксований обов’язок Національного банку України віднести банк, який не надав прийнятну програму капіталізації або план реструктуризації, або учасники якого неспроможні забезпечити належний рівень капіталізації, до категорії неплатоспроможних.

29 грудня Верховна Рада підтримала закон про капіталізацію та реструктуризацію банків. За словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, на 2015 рік передбачається 36 мільярдів гривень на капіталізацію банків.

XS
SM
MD
LG