Доступність посилання

ТОП новини

У боях у Кашмірі вже четверо загиблих, Індія й Пакистан звинувачують одне одного


Унаслідок боїв, що посилилися в суботу біля лінії розмежування між територіями, підконтрольними Пакистанові й Індії у спірному регіоні Кашмір, загинули вже чотири людини: 13-річна дівчинка і двоє військових із пакистанського боку і 45-річна жінка з індійського. Поранені вісім осіб: восьмирічна дитина з пакистанського боку і семеро селян із індійського.

Пакистан заявляє, що перемир’я порушила Індія, військові якої почали пізно ввечері у п’ятницю неспровокований артилерійський обстріл підконтрольної Ісламабадові території. Індійські посадовці звинувачують у перших пострілах пакистанські війська.

Ці останні бої в регіоні тривають після того, як у сутичках новорічної ночі там загинули в перестрілках троє військових – двоє пакистанських і один індійський.

І Індія, й Пакистан претендують на владу над усією територією історичного князівства Кашмір із 1947 року – від самого виникнення цих сучасних держав і провели через це між собою вже дві війни. Останні 10 років на розмежувальній «лінії контролю» в Кашмірі триває перемир’я; сторони звинувачують одна одну в його порушеннях час від часу. Фактично Індія і Пакистан контролюють приблизно по 40 відсотків Кашміру, тоді як іще близько 20 відсотків перебрав собі Китай.

XS
SM
MD
LG