Доступність посилання

ТОП новини
28 Травень 2018, Київ 04:59

США: суд над підозрюваним нападником на Бостонський марафон не відкладають


Таким побачив художник Джохара Царнаєва під час досудового слухання 18 грудня 2014 року. Фотографувати чи фільмувати в судових залах у США заборонено

У США суд над підозрюваним призвідником нападу на Бостонський марафон позаминулого року не відкладають, і процес почнеться в понеділок, 5 січня: в суботу суд відхилив подання про відкладення процесу.

Як вирішив апеляційний суд, адвокати підозрюваного Джохара Царнаєва не подали достатніх обґрунтувань своєму проханню відкласти початок слухання справи чи перенести це слухання з Бостона до іншого міста.

Джохара Царнаєва, натуралізованого громадянина США і чеченця за національністю, біженця з Росії, звинувачують в улаштуванні вибухів під час традиційного марафону в Бостоні 15 квітня 2013 року, внаслідок яких три людини загинули і 264 були поранені.

Серед цілої низки пунктів звинувачення, частина з яких у разі визнання вини уможливлює покарання смертною карою чи довічним позбавленням волі, є й використання зброї масового ураження, яке призвело до загибелі людей – ідеться про саморобні бомби з каструль-скороварок, які звинувачений і його брат, як вважають, підірвали біля фінішу марафону. Міністр юстиції США надав прокуратурі право вимагати смертної кари для звинуваченого, якщо того визнають винним.

Нині Джохар Царнаєв перебуває за ґратами в очікуванні суду. Він не визнає себе винним за жодним із 30 пунктів звинувачення.

Його старший брат і ймовірний спільник Тамерлан Царнаєв був убитий в одній із перестрілок із поліцією через кілька днів після нападу; в тих перестрілках загинула ще одна людина, працівник поліції.

Теракт під час Бостонського марафону став одним із найпомітніших у США після терактів 11 вересня 2001 року.

XS
SM
MD
LG