Доступність посилання

ТОП новини

Земан порівняв Бандеру з нацистом Гейдріхом


Президент Чехії Мілош Земан

Президент Чехії Мілош Земан вважає, що марші на честь провідника ОУН Степана Бандери є свідченням, що з Україною щось негаразд. Про це він заявив в інтерв’ю чеському Радіо Frekvence 1 у неділю, 4 січня. Самого ж Бандеру Земан порівняв з німецьким нацистом Рейнхардом Гейдріхом.

«З Україною є щось негаразд. 1 січня були організовані марші на честь Степана Бандери, який схожий на Рейнхарда Гейдріха [виконувача обов’язків рейхспротектора окупованих нацистською Німеччиною чеських земель]. Тому у й кажу, що з Україною щось негаразд», – сказав Земан.

1 січня у низці міст України вшановували 106-ту річницю від дня народження провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери, який загинув 15 жовтня 1959 року у Мюнхені від рук агента КДБ Богдана Сташинського. ОУН серед іншого боролася і проти німецьких нацистів.

Це вже не перший вислів Земана на адресу України у подібній манері. 3 січня Мілош Земан протиставив президента України Петра Порошенка і прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. В інтерв’ю празькому щоденнику Právo він заявив, що президент України Петро Порошенко «може бути «людиною миру», натомість прем’єр Яценюк є «прем’єром війни».

На думку Земана, багато людей погано інформовані про події в Україні, а через те ідеалізують цю країну. Міра корупції в Україні – одна з найвищих у світі, твердить Земан, а тому «Майдан не був жодною демократичною революцією, вважаю, що в Україні точиться громадянська війна». Доказом цієї тези чеський президент називає те, що «в Мінську спільно ведуть переговори сторони цієї громадянської війни».

Позицію Мілоша Земана стосовно України неодноразово критикували чехи,численні громадські акції на підтримку України відбуваються по всій країні.

Дивитись коментарі (16)

XS
SM
MD
LG