Доступність посилання

ТОП новини
07 березня 2021, Київ 04:42

Cвященик УПЦ (МП) визволив з полону бойовиків старшого сержанта з Волині


Cвященик Української православної церкви (Московського патріархату) протоієрей Юрій Зарафутдінов 4 cічня визволив з полону в Луганську старшого сержанта 24-ї яворівської бригади Валерія Холонівця.

Як повідомляє офіційний сайт Української православної церкви, у Луганську після двогодинних перемовин йому передали мешканця cела Борочиче Горохівського району Волинської області Холонівця.

«Зараз Валерій зі мною, почувається піднесено. Каже, що у полоні молився і просив Бога, щоб скуштувати на Різдво домашньої куті. Передача військовополоненого відбувалася на блокпосту, під прицілами снайперів. Але все вже у минулому. Про визволення нашого хлопця молилися усім селом», – розповів отець Юрій.

За словами священика, до визволення Холонівця також долучився протоієрей Микола Ковальчук – настоятель Свято-Михайлівського храму УПЦ у селі Несвіч Луцького району Волинської області.

За інформацією Зарафутдінова, Холонівець мобілізований був у cерпні, а потрапив у полон з 15 жовтня 2014 року.

«Коли я побачив відеоролик на YouTube, де хлопець із нашого села розповідав про те, що він у полоні, то вирішив домагатися його визволення. Його мама – наша вірянка, дуже страждала, було важко бачити її біль. До того, як Валерій був мобілізований, ми разом із ним у нашому храмі молилися Богу. Я простий священик із села, але вірю у те, що на все воля Божа. Просто сів у машину і вирушив визволяти Валеру. Я не знав, чи вийде у мене це, але знав: якщо вийде, це принесе велику радість рідним хлопця», – розповів Зарафутдінов.

Також він додав, що визволення Холонівця відбулося без обміну військовополоненими. Між тим керівництво угруповання «Луганська народна республіка» раніше хотіло обміняти Холонівця на своїх людей.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG