Доступність посилання

ТОП новини

Франція та Німеччина сумніваються у проведенні зустрічі в Астані


Президент Росії Володимир Путін та канцлер Німеччини Ангела Меркель, жовтень 2014 року

Франція і Німеччина поставили під сумнів, що чотирьохстороння зустріч щодо врегулювання конфлікту в України відбудеться наступного тижня в столиці Казахстану.

Відповідаючи на питання про заплановану зустріч між лідерами України, Росії, Німеччини та Франції 15 січня в Астані, представник канцлера Німеччини Ангели Меркель зазначив, що «поки що не можу сказати, коли і як така зустріч відбудеться».

Речник Штеффен Зайберт каже, що такі зустрічі «мають сенс тільки» тоді, коли буде досягнутий прогрес щодо «повної імплементації мінської угоди, справжнього і стійкого припинення вогню на лінії розмежування у районах, контрольованих Україною і сепаратистами, і виведення важкого озброєння».

Президент Франсуа Олланд заявив французькому радіо, що він поїде в Астану, якщо буде «можливість досягнути прогресу».

Ці заяви прозвучали в той час, коли представники України, Росії, Франції та Німеччини зустрілися в Берліні, щоб обговорити зусилля щодо припинення конфлікту на Донбасі.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що 15 січня у столиці Казахстану Астані відбудеться зустріч керівників України, Росії, Німеччини і Франції щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Після цього у адміністрації президента Казахстану підтвердили готовність провести зустріч у «нормандському форматі».

XS
SM
MD
LG