Доступність посилання

ТОП новини

Кияни вшанували пам’ять загиблих у Парижі


Кияни вшанували пам’ять загиблих працівників редакції французького сатиричного тижневика Charlie Hebdo. Увечері 7 січня кілька десятків людей прийшли до Посольства Франції в Україні, щоб покласти квіти та запалити свічки. Кияни принесли під будівлю посольства кілька плакатів на підтримку свободи слова та на знак співчуття родинам і колегам загиблих, а також кілька карикатур, що раніше пулікувалися у тижневику Charlie Hebdo.

Через сильний мороз (мінус 13 градусів) люди підходили, клали квіти, висловлювали співчуття та занепокоєння порушенням свободи слова і за кілька хвилин ішли.

На знак жалоб за загиблими Посольство приспустило прапори Франції та ЄС.

У середу, 7 січня, у результаті нападу на редакцію Charlie Hebdo було вбито 12 людей, ще 11 були поранені.

Поліція повідомляє, що очевидці розповідають, що нападники викрикували фрази «ми помстилися за пророка» і «Аллагу акбар» (Аллах великий).

Прихильники «Ісламської держави» та інших джигадистських угруповань на сайтах повідомляють, що беруть відповідальність за напад.

Між тим лідери мусульманської спільноти у Франції засудили напад.

«Цей варварський напад також є атакою проти демократії та свободи преси», – йдеться у заяві Ради мусульман Франції.

Сатиричний тижневик Charlie Hebdo отримав свою популярність у 2006 році, коли передрукував карикатури на пророка Мухаммеда, які вперше з’явилися у датській газеті Jyllands-Posten і викликали хвилю протестів у мусульманському світі.

Низка світових лідерів і правозахисних медіа-організації засудили «варварський» напад на паризький тижневик Charlie Hebdo. Вони назвали його актом тероризму і атакою на свободу слова.

XS
SM
MD
LG