Доступність посилання

ТОП новини

Велика перемога маленької українки з Криму


Христя Михайличенко

«Ми вважаємо себе українцями й не хочемо жити в чужій країні, хочемо жити у своїй країні» – юна піаністка

Лана Долленберг

Київ – У новому році – нові перемоги й нові досягнення. Перші дні 2015 року осяяла звістка про успіх, який принесла Україні талановита піаністка з анексованого Криму. Дев'ятирічна Христина Михайличенко, яка після так званого «референдуму» з родиною переїхала до Києвської області, здобула перемогу в Міжнародному конкурсі піаністів у Голландії.

Христина розповіла сайту «Крим.Реалії», що не хвилювалася, беручи участь у конкурсі, тому що вчителі завжди налаштовують на бойовий дух, і грала із задоволенням. Також вона подякувала своїм викладачам.

Ми вважаємо себе українцями й не хочемо жити в чужій країні, хочемо жити у своїй країні
Христя Михайличенко

Юна піаністка розуміє причину переїзду своєї сім'ї з анексованого Криму на материкову частину України: «Ми переїхали після «референдуму», бо там вже не наше життя, яке було раніше. Ми вважаємо себе українцями й не хочемо жити в чужій країні, хочемо жити у своїй країні. Нам там було неприємно перебувати і тому вирішили зробити такий величезний крок у нове життя».

Христина зізналася, що дуже сумує за бабусею і дідусем, з якими не бачилася вже 5 місяців, за друзями, сусідами, однокласниками, з якими грала.

«Хотілося б, щоб все це не відбулося. Ось так, за одну ніч. Ми взагалі не збиралися переїжджати. Хотілося, щоб Крим став Україною», – сказала вона.

Обдарована дитина з Сімферополя згадує українську гімназію в Сімферополі, де вчилася, і з гіркотою – як батьки дітей голосували за перехід навчання на російську мову. «Я ніколи не вважала себе кримчанкою, ми вважали себе українцями. Ми живемо в Україні й наша рідна мова українська», – зауважила дівчинка.

Говорячи про свою любов до музики, Христина також поділилася своїми уявленнями про світ:

«Для музики мови немає, музика впливає на людину, і може щось зміниться. Завдяки музиці люди можуть стати якоюсь мірою добрішими...» – каже вона.

Мама юного дарування, Наталія Михайличенко зізналася, як непросто було переїжджати сім’єю з трьома дітьми і починати все з чистого аркуша.

Їхня сім'я переїхала в Ірпінь, а дочку-піаністку влаштували в навчальний заклад у Києві – в Спеціалізовану музичну школу ім. Лисенка при Національній музичній академії імені П. Чайковського в клас професора, заслуженої артистки України Наталії Толпиго.

Розповідаючи про нещодавню перемогу Христини у конкурсі, Наталія зауважила, що участь у ньому стала можливою завдяки допомозі від небайдужих людей, а також згадує, як стукало серце дочки в момент, коли оголошували її ім'я – як учасника від України.

Для нас Крим завжди був, є і буде Україною
Наталія Михайличенко

«Для нас Крим завжди був, є і буде Україною. Завжди казали, що ми з Криму, але українці. Віримо, що Крим знову стане Україною», – наголошує Наталія Михайличенко.

Цікаво, що Христина стала також обличчям нової кампанії. Цього року в адвокатському об'єднанні «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери» повідомили, що не друкують паперові новорічні листівки, а допомогли зробити перший офіційний студійний запис обдарованих дітей-переселенців зі Сходу України та Криму.

Крім того, на цей рік також заплановано, що Христина разом з іншими обдарованими дітьми – вимушеними переселенцями з Криму і Донбасу – представлять Україну в Європарламенті та європейському представництві Дитячого фонду ООН (UNICEF).

Оригінал публікації – на сайті «Крим.Реалії»

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG