Доступність посилання

ТОП новини

Якої державної підтримки потребують волонтери?


(©Shutterstock)

Дехто з них каже, що краще просто не заважати

Яна Борщ

Змінити чинну нині редакцію закону про волонтерство прагнуть деякі народні депутати. Мотивують це тим, що суть і потреби благодійницької діяльності дещо трансформувалися у звʼязку з бойовими діями на сході. Волонтери натомість просять не обтяжувати їх зайвими бюрократичними процедурами, а прописувати у законі лише те, чого вони дійсно потребують – наприклад, допомогти зі страхуванням.

Допомогти грошима волонтерам, які постраждали у зоні АТО, або матеріально підтримати родину загиблого благодійника пропонують Верховній Раді автори законопроекту, поданого у парламент наприкінці грудня. Ним пропонують внести зміни до чинного закону про волонтерство і передбачити одноразову грошову допомогу у разі загибелі або інвалідності волонтера, який працював у зоні бойових дій на Донбасі.

Є багато аспектів, що пов’язані зі статусом, правовим захистом, особливо в умовах війни, оподаткування допомог, які волонтери збирають
Микола Величкович

«Ми ще не виносили цей проект на голосування, поки його проговорюють і він знаходиться в стані доробки. Є багато аспектів, що пов’язані зі статусом, правовим захистом, особливо в умовах війни, оподаткування допомог, які волонтери збирають, і таке інше. Треба унормувати всі питання, що стосуються роботи волонтерів в умовах війни», – говорить один із авторів законопроекту, народний депутат від «Народного фронту» Микола Величкович.

Страховки для транспорту не завадить

Позитивно оцінює ініціативу депутатів Володимир Вітюк, волонтер фонду допомоги армії «Повернись живим», хоч і зазнається, що чує про законопроект уперше. За його словами, вже бували випадки, коли волонтери гинули чи зазнавали поранень у зоні бойових дій, але з боку влади у результаті ані вони, ані члени родин загиблих ніякої підтримки не отримували. Крім того, за словами волонтера, йому і колегам не завадила б страховка на транспорт, на якому вони доправляють допомогу бійцям і цивільним на сході України.

Хоч би якесь страхування спеціальне ввели для транспортних засобів
Володимир Вітюк

«Хоч би якесь страхування спеціальне ввели для транспортних засобів. Ось недавно наш волонтер потрапив у ДТП, там же ожеледиця зі снігом. Перевернувся розбився, всі живі, але транспорт постраждав, треба шукати іншу машину, а це все кошти. Якби були спеціальні державні страховки, адже приватні страхові компанії в таких речах не зацікавлені», – говорить волонтер.

«Не треба обкладати волонтерів паперами»

Його колега Іван Іванов із волонтерського батальйону «Допомога» вважає, що держава може і не допомагати волонтерам. Каже: краще просто не заважати. Волонтер пояснює: спроби влади унормувати волонтерську діяльність переважно тягнуть за собою лише збільшення бюрократичних процедур, із якими і так стикаються благодійники. Крім того, деякі з вимог держави (наприклад, до звітності волонтерів, аби ті не платили податки з зібраних коштів) насторожують тих, хто переказує або хотів би переказати гроші на благочинність.

Волонтерів змушують показувати хто допоміг, як допоміг, навіщо…Не треба обкладати волонтерів паперами. І коли приходить з-за кордону допомога, треба, щоб держава не стягувала з цього ніякі гроші
Іван Іванов

«Є люди,які допомагають, але не хочуть, щоб про це хтось дізнався. Держава змушує це висвітлювати, показувати, реєструвати десь. У людини був якийсь порив, вона надала допомогу. А волонтерів змушують показувати хто допоміг, як допоміг, навіщо…Не треба обкладати волонтерів паперами. І коли приходить з-за кордону допомога, треба, щоб держава не стягувала з цього ніякі гроші. Тобто, щоб якщо ми робимо справу для держави, щоб держава нам не заважала», – каже Іван Іванов.

Волонтери, однак, кажуть: у будь-якому випадку – і з допомогою держави чи без неї – не збираються припиняти свою діяльність.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG