Доступність посилання

ТОП новини

У Берліні всі підтвердили відданість Мінським угодам – Клімкін


(архівне фото)

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив у понеділок після зустрічі голів МЗС України, Росії, Франції й Німеччини в Берліні, що «всі міністри, включно з російською стороною, підтвердили свою відданість повному і неодмінному виконанню Мінських домовленостей».

За його словами, всі сторони «підтвердили, що будуть працювати з цією метою – я маю на увазі саме повний пакет Мінських домовленостей».

Крім того, міністри домовилися, що Тристороння контактна група має зустрітися найближчим часом із участю представників сепаратистів, щоб обговорити низку питань, серед яких, у першу чергу, лінію контакту.

Після зустрічі тристоронньої групи представники чотирьох країн-учасниць «нормандського формату» переговорів про врегулювання в частині сходу України домовилися зустрітися знову на рівні міністрів, додав Клімкін.

Але загалом міністри закордонних справ України, Росії, Німеччини і Франції, які зустрічалися в понеділок у Берліні на переговори щодо врегулювання в Україні, не досягли результату, необхідного для очікуваного саміту керівників чотирьох держав.

Як повідомив після чотирьох годин переговорів міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, під час зустрічі відбувся «дуже відвертий обмін думками», але замість саміту в «нормандському форматі» наступного тижня зустрінуться представники МЗС цих країн, щоб спробувати з’ясувати, чи можливо подолати розбіжності.

У твітері МЗС Німеччини також повідомило, що тривалий і відвертий обмін думками висвітлив суперечності між сторонами, але не уточнило, які саме.

Крім того, після зустрічі оприлюднили спільну заяву чотирьох міністрів для преси.

Міністри «знову підтвердили, що підґрунтям для вирішення конфлікту є Мінські домовленості, які мають виконати повністю всі сторони».

Крім того, міністри повторили позицію про необхідність повністю дотримуватися «режиму тиші» на сході України, мовиться в заяві.

Вони також закликали Тристоронню контактну групу у складі України, Росії й ОБСЄ знову зустрітися наступними днями, щоб здійснити поступ у повному виконанні Мінських домовленостей. Це має стосуватися, зокрема, створення належних умов для дієвого припинення вогню, домовленості про способи доставки гуманітарної допомоги і продовження обміну затриманими.

Саме це стане внеском, який прокладе шлях до успіху саміту, запланованого в Астані, заявили міністри і домовилися далі працювати для досягнення цієї мети.

Перед зустріччю були сподівання, що вона зможе прокласти шлях до саміту президентів країн-учасниць «нормандського формату» – України, Росії, Німеччини і Франції, – яку погодилися прийняти у столиці Казахстану.

Напередодні зустрічі в Берліні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловлював сподівання, що вона допоможе «стимулювати повне і всебічне виконання всього, про що домовлялися в Мінську». Тим часом саме цього – повного виконання умов Мінських домовленостей не на словах, а на ділі – вже давно домагаються від Москви Україна й Захід. Вони звертають увагу, що Росія й підтримувані нею сепаратисти і не починали виконувати значну частину цих домовленостей, зокрема, про повернення Україні контролю над кордоном чи про виведення з території України великої кількості російських військових і російських озброєнь.

Київ вважає, що після цього конфлікт буде врегульований дуже швидко. Натомість Москва, за повідомленнями, перекидає в захоплені частини Донбасу все нові озброєння й війська. Останнім часом інтенсивність обстрілів із боку сепаратистів і відповідей на них українських військ різко посилилася посеред офіційно проголошеного «режиму тиші».

XS
SM
MD
LG