Доступність посилання

ТОП новини

У США зафіксували рекордне падіння безробіття


«Кількість робочих місць зросла, це – добре. Бракує одного важливого компонента – заробітної платні» – директор Інституту вивчення ринку праці

Рівень безробіття у Сполучених Штатах Америки опустився до найнижчого із червня 2008 року і складає 5,6%. За даними міністерства праці, у грудні в США було створено 252 тисячі нових робочих місць. Експерти кажуть: найбільша економіка світу оговтується після рецесії і стала на шлях зростання.

У грудні минулого року в США значно більше американців працевлаштувалося, аніж очікувалося. Саме цьому рівень безробіття впав до рекордно низької позначки за останні 6 років, говорять експерти.

«У 2014 році була створена величезна кількість робочих місць – 3 мільйони, це найкращий результат з 1999 року», – каже американський аналітик Марк Гамрік.

Робочі місця були створені у всіх секторах економіки, починаючи від надання професійних та ділових послуг – до будівництва та роздрібної торгівлі. Навіть урядові установи найняли нових працівників. Однак середній рівень погодинної оплати праці у грудні впав на 5 центів. Це звело нанівець зростання оплати праці у листопаді.

«Кількість робочих місць зросла, це – добре. Бракує одного важливого компонента – заробітної платні. Для підтримки зростання зайнятості в економіці необхідно мати більш високу заробітну плату», – заявила директор Інституту вивчення ринку праці ADP Агу Їлдермаз.

Експерт вважає, що низькі ціни на нафту повинні допомогти компенсувати різницю у прибутках американців.

Економісти вважають, що на зростання економіки США можуть вплинути і економічні чинники, як економічний спад в Європі та в Японії. Однак аналітик Марк Гамрік впевнений, що рівень безробіття цього року залишатиметься на низькому рівні, він прогнозує 200 тисяч нових робочих місць щомісяця.

«Ми передбачаємо, що безробіття залишатиметься на рівні 5%, тож ми очікуємо підняття процентної ставки Федеральним резервним фондом США навесні-влітку 2015 року», – зазначив Марк Гамрік.

Позитивні новини на ринку праці США дозволили зупинити падіння акцій цінних паперів, які почали дешевшати через стрімке падіння цін на світову нафту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG