Доступність посилання

ТОП новини

Українці негативно оцінють надання адміністративних послуг – опитування


Ірина Бекешкіна

Позитивно якість надання адміністративних послуг в Україні загалом оцінюють лише 5% населення, йдеться в дослідженні, проведеному фондом «Демократичн ініціаітиви імені Ілька Кучеріва» з 19 по 24 грудня 2014 року.

За словами директора фонду Ірини Бекешкіної, головною проблемою залишається корупція, адже кількість тих, хто давав хабарі задля отримання адміністративних послуг, протягом року не зменшилась і становить 11% серед усього населення.

«29% населення вважає, що люди дають хабарі, бо так простіше і легше вирішити проблеми, на другому місці – твердження, що хабарі «це вже норма нашого життя», так вважає 21,5% опитаних, і лише 17% говорять, що дають хабарі, бо від них цього вимагають», – зазначила Бекешкіна.

Серед інших причин незадоволення – великі черги, відсутність чітких пояснень щодо потрібних документів, тяганина із розглядом справи, необхідність ходити по інших інстанціях та сплата за певні «додаткові послуги».

Водночас у Центрах надання адміністративних послуг зазначають, що для зміни цієї ситуації треба делегувати більше повноважень органам місцевого самоврядування та розвивати інтегровані «прозорі офіси».

XS
SM
MD
LG