Доступність посилання

ТОП новини

На МКС евакуйовують американський модуль


Міжнародна космічна станція, архівне фото 2011 року

На борту Міжнародної космічної станції астронавти залишили сьогодні її американський модуль і перейшли в російський, щоб уникнути можливих проблем із системою охолодження, але і американські, і російські посадовці наголошують, що ніякої загрози життю екіпажу з загалом шести осіб немає.

Як сказав речник Національної аерокосмічної адміністрації США (НАСА) Майкл К’юрі, на станції спрацював сигнал сенсора, що мав свідчити про можливий витік аміаку з системи охолодження, і через це астронавти залишили американський модуль і загерметизували його.

Але, додав речник, після додаткової перевірки фахівці НАСА дійшли висновку, що проблема виникла через хибне спрацювання сенсора, а не через витік аміаку. Та все ж як запобіжний захід вирішили, що сьогодні американська частина екіпажу закінчить робочий день і переночує в російському модулі.

При цьому американське космічне агентство заявляє, що наразі немає ніяких даних, які підтвердили б, що витік аміаку дійсно стався. Російське ж космічне агентство «Роскосмос» твердить, що витік в американському модулі справді був.

XS
SM
MD
LG