Доступність посилання

ТОП новини

Amnesty International закликає депутатів ратифікувати Римський статут


Amnesty International Ukraine закликає Верховну Раду ратифікувати Римський статут. Про це йдеться у заяві організації.

«Ратифікувавши Римський статут та приєднавшись до Міжнародного кримінального суду, Україна виконає свої міжнародні зобов’язання з прав людини та зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. А перспектива притягнення винних до відповідальності у Гаазі стане стримуючим фактором для недопущення воєнних злочинів і злочинів проти людяності у майбутньому», – вражає директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

Минулого місяця народний депутат Віталій Купрій розпочав збір підписів для реєстрації законопроекту для ратифікації Римського статуту. Правозахисники закликають депутатів підтримати цю ініціативу, яка дозволить Україні ратифікувати Римський статут та стати членом Міжнародного кримінального суду

Україна підписала, але не ратифікувала Римський статут – міжнародний договір про Міжнародний кримінальний суд.

На сьогодні МКС розглянув чи продовжує розглядати справи понад трьох десятків людей, звинувачених у злочинах проти людяності та геноциді. Максимальне покарання для визнаних винними – тридцять років, в окремих особливих випадках довічне ув’язнення.

25 лютого 2014 року Верховна Рада звернулася до Міжнародного кримінального суду з метою притягнення до кримінальної відповідальності у цьому Суді вищих посадових осіб України щодо передбачених статтею 7 Римського статуту МКС злочинів проти людяності під час мирних акцій протестів громадян на Майдані.

XS
SM
MD
LG