Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент визнав трагедію під Волновахою «актом тероризму» – Єлісеєв


Резолюція Європарламенту засвідчила, що європейське співтовариство на боці України. Про це заявив голова представництва України при Євросоюзі Костянтин Єлісеєв. За його словами, вперше за останній рік євродепутати визнали, що події, такі як трагедія під Волновахою Донецької області, це «акт тероризму».

«У цій резолюції чітко підтримано те, що будь-яка майбутня стратегія розвитку відносин ЄС із Росією має базуватися на безумовному визнанні територіальної цілісності та суверенітету України. Також на тому, що лише після стабілізації на Донбасі та припинення незаконної анексії Криму може йти мова про полегшення санкційного режиму щодо Росії», – зазначив український посол, звертаючи увагу на те, що Європарламент також укотре підтвердив перспективу членства України в ЄС, згідно з Лісабонською угодою.

У четвер, 15 січня, Європейський парламент закликав ЄС не лише зберегти, а й ухвалити нові санкції проти Росії, якщо цього вимагатиме ситуація. Нові ембарго мають стосуватися ядерної галузі та міжнародних фінансових операцій.

Євродепутати у своїй резолюції засудили агресивну та окупаційну політику Росії. У разі невиконання Мінської угоди, на цю державу з боку ЄС мають бути накладені подальші санкції, закликають у Європарламенті.

Цей заклик з’явився на тлі даних деяких європейських дипломатичних джерел, що за пом’якшення чи скасування санкцій проти Росії виступають Угорщина, Італія, Австрія, Кіпр, Словаччина, Франція та Чехія.

У результаті обстрілу пасажирського автобуса під Волновахою Донецької області загинуло 13 людей.

XS
SM
MD
LG