Доступність посилання

ТОП новини

Паніки в Донецькому аеропорту немає, але бійцям АТО потрібна допомога – Мочанов


Олексій Мочанов

Захисникам Донецького аеропорту допомогу потрібно надати в найближчі години. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив волонтер Олексій Мочанов, який підтримує зв'язок із українськими бійцями і сам нещодавно побував в аеропорту.

«Надія на те, що сила духу у хлопців на тому ж рівні, що й раніше. Жодної паніки, ніякої істерики, намагаються жартувати. Люди знають, що роблять, знають свій маневр, але простору для маневру дуже мало і дуже потрібна допомога. І її потрібно надати в найближчі години, тому що днів і місяців у нас вже немає», – зазначив Мочанов.

За його даними, бойовики почали набагато точніше вести вогонь з артилерії.

«Те, що там змінився особовий склад на артилерії – це очевидно, тому що стали дуже точно стріляти. Раніше так точно не стріляли. Зараз кожен їхній постріл артилерії прилітає туди, куди вони націлилися. У наших з цим є проблеми», – сказав Мочанов.

​Він також повідомив, що сепаратистам вдалося збити доволі багато українських безпілотників, які були очима українських бійців. Щодо диспетчерської вежі, то, за словами Мочанова, українські військові вже давно її як спостережний пункт не використовували.

«Вежа вже давно мала б упасти і зараз, коли люди, які сидять в інтеренеті, говорять що ми втратили очі з падіння вежі – це абсолютно неправда, тому що вже давно ніхто не піднімався вище четвертого поверху. А коли прямою наводкою з гармати «Рапіра» вбили нашого бійця, ми піднімалися до другого поверху», – розповів Олексій Мочанов.

Напередодні бойовики вели наступ на позиції українських військових у Донецькому аеропорту. Сепаратисти заявили, що їм вдалося захопити новий термінал. Однак у прес-центрі АТО інформацію про повне захоплення бойовиками аеропорту спростовують.

Речник АТО Андрій Лисенко повідомив, що ситуація там складна, але військовим вдається відбивати атаки. Донецький аеропорт контролюють українські військові.

XS
SM
MD
LG