Доступність посилання

ТОП новини

Бундестаг ухвалив угоду про асоціацію України та ЄС у першому читанні


Бундестаг Німеччини ухвалив Угоду про асоціацію України та Євросоюзу у першому читанні. Про це у своєму twitter повідомив надзвичайний і повноважний посол України у ФРН Андрій Мельник.

За його словами, тепер угоду направили на розгляд у фахові парламентські комітети.

На цей час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили вісім із 28 країн-членів ЄС: Румунія, Литва, Латвія, Мальта, Болгарія, Словаччина, Швеція, Естонія. Формальні процедури залишилися ще двом: Угорщині і Польщі. Крім того, ратифікацію схвалили парламенти Хорватії і Данії. Також процес ратифікації завершила сама Україна. Ратифікацію угоди підтримав і Європейський парламент.

Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. В Україні сподіваються, що цей процес може закінчитися вде цього року.

Наразі з 1 листопада 2014 року, ще до завершення ратифікаційного процесу, почалося її тимчасове застосування. При цьому тимчасове застосування частини угоди, що стосується зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, відкладене до початку 2016 року – протягом цього часу, однак, із боку Євросоюзу для України односторонньо діятимуть преференції, передбачені угодою.

XS
SM
MD
LG