Доступність посилання

ТОП новини

У Черкасах вирішують проблеми людей із обмеженими можливостями


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

У Черкасах для створення комфортних умов життя для людей з обмеженими можливостями громадськість спільно з депутатами розробила програму «Простір без бар’єрів». Упродовж 2015-2018 років у її межах департаменти Черкаської міської ради спільно з підприємствами, установами та громадськими організаціями усуватимуть перешкоди пересування містом для людей з особливими потребами. Зокрема, забезпечать доступність громадського транспорту та будівель, а також створять службу супроводу для людей із вадами зору.

Розробниця програми, депутатка міської ради Ольга Швець у п’ятницю, 16 січня, під час презентації «Простору без бар’єрів» запропонувала створити дієвий орган із представників громадськості, зокрема і людей з інвалідністю, який би щомісяця контролював виконання програми.

«Головна наша проблема, як на мене, це не програми, не виділені кошти, а глуха стіна байдужості і від чиновників, і від простих людей. Я тричі виступала на сесії Черкаської міської ради із проханням дати відповідь чи вже озвучують зупинки у громадському транспорті. Директор департаменту то був на лікарняному, то він не знає, то був не він – тобто, людей це абсолютно не цікавить. Насамкінець я отримала відписку, що вони нічого не можуть зробити, а зупинки, мовляв, і так озвучують. Але хто і де чув, щоб таке було?» – говорить вона.

Поки що розробники не розраховували видатків на програму «Простір без бар’єрів». Однак, кажуть: попри скрутне фінансове становище у країні та у місті, реалізувати програму можна з мінімальними затратами. Наприклад, якщо домовитися з перевізниками про озвучу зупинок, або ж із балансоутримувачами будівель про необхідне маркування.

«Багатьом соціальним програмам на сьогодні відмовляють через те, що важка економічна ситуація у країні і точиться війна. Але, на жаль, з цієї війни повернуться і вже повертається багато людей з інвалідністю. І ці умови будуть створені і для них зокрема. Тому я б не говорила про цю програму, як таку, що суперечить сьогоднішнім реаліям», – зазначила громадська активістка Анна Харченко.

Наразі у Черкасах немає комфортних умов для пересування містом людям з особливими потребами. Адже у місті лише один світлофор зі звуковою озвучкою, завищені бордюри, непомарковані дороги, а на будівлях немає табличок зі шрифтом Брайля.

(Відео користувача YouTube Viktoriya Feofilova)

XS
SM
MD
LG