Доступність посилання

ТОП новини

Світ під загрозою через тероризм і конфлікт в Україні – екс-керівник розвідки


Микола Маломуж
Микола Маломуж

Наднебезпечним для світу є «ядерна конфронтація на рівні Росія-НАТО» – Маломуж

Київ – Збіг у часі терактів у Західній Європі та загострення ситуації на сході України спонукає експертів говорити, що це може бути помстою Росії за фінансові санкції та ізоляцію. Колишній керівник зовнішньої розвідки України Микола Маломуж не поділяє такої думки, але наполягає, що треба шукати комплексне вирішення цих проблем через переговори у форматі «Гельсінкі-2».

«Аль-Каїда» і так звана «Ісламська держава» (ISIS) «мають структури націлені на країни Європи для проведення терористичних акцій», – сказав Радіо Свобода керівник зовнішньої розвідки України з 2005-го по 2010 рік Микола Маломуж.

«Ці структури мають системний бюджет за рахунок нафти й газу у розмірі 3,5 мільярди, а консолідовано 6-8 мільярдів доларів. І ці кошти використовують на організаційні структури, на озброєння, на навчання терористів. І виклик, який кинули Франції – якраз із тих центрів», – зауважив Маломуж.

Рівень роботи спецслужб визначається тим, наскільки вони здатні попередити теракт
Микола Маломуж

За словами генерала, ці ісламістські структури «не підкоряються ні Росії, ні США». І те, що теракти відбулися, вказує, що французькі спецслужби недостатньо спрацювали.

«Рівень роботи спецслужб визначається тим, наскільки вони здатні попередити теракт», – наголосив колишній керівник розвідки.


Микола Маломуж вважає, що неправильно шукати російський слід в активізації «сплячих осередків» терористичних організацій, але не заперечує, що «Росія, зрозуміло, зацікавлена, щоб така ситуація відволікала від подій на Сході».

На думку генерала, небезпечним є те, шо: «фашисти» в цій ситуації, на підставі, начебто, протистояння тероризму, нарощують свої зусилля, а це загроза цивілізованому світу».

Наднебезпечним для світу є «ядерна конфронтація на рівні Росія-НАТО». За словами Маломужа «це видно зараз по ситуації навколо Балтійських країн, Чорного моря, Арктики та Аляски. А це загроза нової світової війни, загроза усьому людству».

Цьому, на думку генерала, треба протистояти через новий формат перемов.

Під контролем «Великої двадцятки» треба створити дорожню карту та робочу групу, що дозволять закрити український кордон, вивести війська, роззброїти бойовиків
Микола Маломуж

«Гельсінкі-2» я б їх назвав, які б передбачали підписання юридично зобов’язуючих документів із обмеження використання ядерної зброї. Росія має бути активним учасником цього врегулювання. І окремо, під егідою, під контролем «Великої двадцятки» треба створити реальну дорожню карту та потужну робочу групу, що дозволять закрити український кордон, вивести війська, роззброїти бойовиків й відновити Донбас. Це реально і вже лідери готуються до такого формату. Росія намагається зірвати, але ми не допустимо», – сказав Микола Маломуж.

15 січня міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер-Штайнмаєр в інтерв’ю «Гановерше Альґемайне Цайтунг» визнав, що конфлікт на сході України становить небезпеку для всієї Європи. Цього ж дня секретар РНБО України Олександр Турчинов, виступаючи у Верховній Раді, сказав, що є загроза розростання конфлікту на Донбасі у «континентальний конфлікт».

  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG