Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві «з’явився» парк «імені Надії Савченко»


У Варшаві парк біля посольства Росії «назвали» іменем української льотчиці Надії Савченко, яку утримують у Росії. Зміни внесли на картах Google, які мають функцію редагування і дають можливість охочим самочинно вносити такі зміни. Ініціатором акції є Фундація «Відкритий діалог» – влада Варшави не має до цього стосунку.

За інформацією активістів, невдовзі на мапах Google Maps можна буде знайти більше парків та зелених насаджень «імені Савченко». З нагоди всесвітньої акції на підтримку Надії Савченко, яку її адвокат Марк Фейгін оголосив на 26 січня, в день початку зимової сесії ПАРЄ, польські активісти вирішили «надати ім’я української героїні» зеленим насадженням.

«Під посольством Російської Федерації у Варшаві ми проводили акції багато місяців. Жодного разу до нас ніхто не вийшов. Росія повністю ігнорує голоси протесту і засудження міжнародної спільноти у зв’язку із брутальною агресією та порушенням прав людини. Але це не значить, що ми можемо забути про жертв їхніх дій, в тому числі найбільш незахищених – політичних в’язнів. Найбільш відома та найбільш незламна серед них Надія Савченко. Ми вважаємо, що Росія і її очільники повинні нести якомога більші втрати, в тому числі іміджеві, допоки Надія, Олег Сенцов та інші хоробрі українці не вийдуть на свободу», – наголошує голова ради фундації «Відкритий Діалог» Бартош Крамек.

Під час акції «Посади парк для Надії» Фундація запропонувала користувачам Facebook з Польщі, України та цілого світу позначати безіменні парки, сквери чи просто ділянки і називати їх іменем Надії Савченко на Google Maps.

«Найкраще, щоб ці території були поблизу важливих для Росії об’єктів», – зазначають польські активісти.

15 січня уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська закликала російського омбудсмена Еллу Памфілову звернути увагу на стан здоров’я української льотчиці Надії Савченко, яка голодує понад 30 днів.

Росія звинуватила українську льотчицю надію Савченко у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі минулого літа. Сама вона всі звинувачення відкидає, її захист наполягає, що Савченко викрали і примусово вивезли з території України. В середині минулого місяця Савченко оголосила голодування.

Надія Савченко – народний депутат України від партії «Батьківщина».

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG