Доступність посилання

19 Вересень 2017, Київ 16:20

Група епатажних активістів із Санкт-Петербурга влаштувала у столиці Росії вже не першу виставу з політичним підтекстом

Tom Balmforth

Епатажні акції повернулися на Красну площу Москви: двоє чоловіків обливали «свяченою водою» Мавзолей Леніна. Вони заклинали мумію радянського керівника «встати і піти геть», а свою акцію назвали «вигнанням диявола».

Двоє активістів, Олег Басов і Євген Авілов, «протрималися» секунд 15, обливаючи вхід до Мавзолею з пластикових пляшок і «виганяючи диявола» з будівлі: їх відразу затримала охорона, і чоловіків доправили до поліції.

За повідомленнями, їх визнали винними у «дрібному хуліганстві» й засудили до 10 діб адмінарешту.

Обидва чоловіки – активісти арт-групи «Синій вершник» із Санкт-Петербурга. На сторінці в соцмережі «ВКонтакте» ця група характеризує себе як «дрібнобуржуазний соц-арт».

Це вже далеко не перша акція з політичним підтекстом групи, створеної у вересні 2013 року. Одна з них була присвячена й конфліктові в Україні: у травні минулого року активіст групи «умився кров’ю», стоячи навколішки на українському прапорі, під будівлею санкт-петербурзького відділку Федеральної служби безпеки Росії.

У липні активіст «Синього вершника», скориставшись фразою поета Михайла Лермонтова, провів акцію «Немита Росія» в санкт-петербурзькому музеї «Ермітаж»: він роздягся до білизни, заліз до музейного саркофага і почав змивати з себе напис «Єдина Росія» й емблему цієї прокремлівської партії.

Відзначилася група і в час початку гострої кризи російського рубля, що спалахнула в листопаді: її активіст сів під будівлею Центрального банку Росії і став їсти сторублеві банкноти, запиваючи їх американською «Пепсі-колою» на знак того, як американська валюта зростанням свого курсу «пожирає» російську.

А остання наразі акція групи, біля Мавзолею, нагадала, що й Красна площа в Москві є улюбленим місцем різних епатажних подій, і не тільки для росіян (це вже згадка про німця Матіаса Руста, який 1987 року приземлив на ній невеликий літак).

Зокрема, в листопаді 2013 року інший діяч такого спрямування Петро Павленський, теж із Санкт-Петербурга, прибив себе на цій площі до бруківки за мошінку – так він протестував проти апатії і політичної байдужості в сучасній Росії.

А 2012 року, в січні, там відзначився ще мало тоді відомий жіночий феміністський панк-гурт Pussy Riot – це було якраз напередодні їхнього найвідомішого лютневого виступу в соборі Христа-Спасителя. Там, на так званому Лобному місці, неподалік Спаської вежі Кремля, відразу вісім учасниць гурту проспівали критичну щодо президента Росії пісню зі словами «Путін зас*яв».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

XS
SM
MD
LG