Доступність посилання

ТОП новини

Москва обурилася заявами Схетини про Аушвіц


МЗС Росії закликає «припинити знущання над історією». Так російське зовнішньополітичне відомство відреагувало на заяву міністра закордонних справ Польщі Гжегожа Схетини, що концтабір Аушвіц-Біркенау в Освенцимі визволяли насамперед українці – бійці першого Українського фронту.

«Важко запідозрити держслужбовця такого рівня як Схетина у безграмотності. Загальновідомо, що Освенцим звільняли війська Червоної Армії, у складі яких героїчно билися всі національності. До речі, до листопада 1943-го 1-й Український фронт називався Воронезьким, а до цього – Брянським. Справа, мабуть, в іншому. Вважаємо, що треба припинити знущання над історією і в антиросійській істерії доходити до неповаги до пам'яті тих, хто не пошкодував свого життя заради звільнення Європи», – мовиться у повідомленні.

В ефірі «Польського радіо», відповідаючи на критику, що президента Росії Володимира Путіна не запросили на відзначення 70-ї річниці визволення концтабору, Схетина наголосив, що його звільняли насамперед українці.

Він зазначив, що запрошення усім країнам організаційний комітет музею Аушвіц-Біркенау відправив однакові, а кожна країна самостійно вирішує, на якому рівні вона буде представлена.

За його словами, рішення Кремля відправити на цей захід голову адміністрації президента Росії Сергія Іванова «вписується у контекст складних польсько-російських відносин».

Раніше євреї Чехії висловилися проти приїзду Володимира Путіна на вшанування річниці звільнення Освенцима.

Станом на 20 січня свою участь в заході підтвердили делегації 38 країн, десять з яких буде представлено на рівні президентів. Крім президентів України і Польщі у заході візьмуть участь президенти Франції, Німеччини, Австрії, Хорватії, Болгарії, Словаччини.

XS
SM
MD
LG