Доступність посилання

ТОП новини
30 листопада 2020, Київ 20:35

Москва обурилася заявами Схетини про Аушвіц


МЗС Росії закликає «припинити знущання над історією». Так російське зовнішньополітичне відомство відреагувало на заяву міністра закордонних справ Польщі Гжегожа Схетини, що концтабір Аушвіц-Біркенау в Освенцимі визволяли насамперед українці – бійці першого Українського фронту.

«Важко запідозрити держслужбовця такого рівня як Схетина у безграмотності. Загальновідомо, що Освенцим звільняли війська Червоної Армії, у складі яких героїчно билися всі національності. До речі, до листопада 1943-го 1-й Український фронт називався Воронезьким, а до цього – Брянським. Справа, мабуть, в іншому. Вважаємо, що треба припинити знущання над історією і в антиросійській істерії доходити до неповаги до пам'яті тих, хто не пошкодував свого життя заради звільнення Європи», – мовиться у повідомленні.

В ефірі «Польського радіо», відповідаючи на критику, що президента Росії Володимира Путіна не запросили на відзначення 70-ї річниці визволення концтабору, Схетина наголосив, що його звільняли насамперед українці.

Він зазначив, що запрошення усім країнам організаційний комітет музею Аушвіц-Біркенау відправив однакові, а кожна країна самостійно вирішує, на якому рівні вона буде представлена.

За його словами, рішення Кремля відправити на цей захід голову адміністрації президента Росії Сергія Іванова «вписується у контекст складних польсько-російських відносин».

Раніше євреї Чехії висловилися проти приїзду Володимира Путіна на вшанування річниці звільнення Освенцима.

Станом на 20 січня свою участь в заході підтвердили делегації 38 країн, десять з яких буде представлено на рівні президентів. Крім президентів України і Польщі у заході візьмуть участь президенти Франції, Німеччини, Австрії, Хорватії, Болгарії, Словаччини.

Дивитись коментарі (7)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG