Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» отримав від «Нафтогазу» 70 мільйонів доларів за поставки газу в січні


Російська компанія «Газпром» отримала від «Нафтогазу України» ще 70 мільйонів доларів доплати за поставки газу в січні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Наприкінці грудня «Нафтогаз України» оплатив російському «Газпрому» поставку близько одного мільярда кубометрів газу в січні.

Цей обсяг сформовано за рахунок передплати за січень 2015 року і невикористаного авансу за грудень 2014-го.

Росія повністю припинила постачання газу в Україну в червні, заявляючи про борг у 5 мільярдів 300 мільйонів доларів. Від того часу велися переговори про його відновлення у тристоронньому форматі Україна – ЄС – Росія.

У жовтні 2014 року за посередництва Європейської комісії Україна і Росія дійшли згоди про відновлення поставок російського газу Києву в зимовий період на умовах передоплати, а також узгодили їхні тимчасові умови до березня наступного року включно.

Домовленості передбачають, що українська сторона має до кінця року сплатити російській стороні борг у 3 мільярди 100 мільйонів доларів. При цьому умовою початку постачання газу є сплата першої частини цього боргу на суму в 1 мільярд 450 мільйонів доларів, а також передоплати за газ, який Україна хоче купити.

4 листопада 2014 року «Нафтогаз» перерахував «Газпромові» 1 мільярд 450 мільйонів доларів у рахунок оплати поставлених і несплачених раніше обсягів газу.

XS
SM
MD
LG