Доступність посилання

ТОП новини

100 днів дії люстраційного закону: погляд із Сум


100 днів дії люстраційного закону: погляд із Сум
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

100 днів дії люстраційного закону: погляд із Сум

«Іншого виходу, ніж з нуля будувати нові органи, не бачу» – експерт

За місяць до ухвалення закону про очищення влади активісти по-народному, зі смітником, люстрували першого заступника Сумської ОДА Віктора Чернявського. Які ж зміни приніс цей закон і чи став він ефективним механізмом оновлення за 100 днів своєї дії?

Громадський діяч Юрій Радіонов вважає, що ніякої користі від закону немає.

«Люстрація в Сумах? Взагалі нічого. Якщо брати Україну в цілому, за цей час було звільнено 340 з копійками чиновників і 150 працівників прокуратури. Але жодної ключової посади, такої одіозної постаті ми не чули, щоб їх звільнили. Якщо говорити про Суми, то ми просто це питання закриваєм, бо ніхто не люстрований взагалі, поставимо нуль», – говорить Юрій.

Найголовніша люстрація – в головах

Проте активіст говорить, що зневірюватись не варто, адже найголовніша люстрація – в головах, і цей процес вже пішов.

Люди, які вивішували прапори, вони навряд чи дадуть хабар, навряд чи промовчать, коли їх образить чиновник, вони будуть писати і вимагати справедливості

«Ті люди, які вивішували прапори, вони вже самі себе люстрували. Вони навряд чи дадуть хабар, навряд чи промовчать, коли їх образить чиновник, вони будуть писати і вимагати справедливості», – каже активіст.

Директор Центру дослідження регіональної політики Олександр Хоруженко вважає, що навіть самі ініціатори люстраційного закону втратили до нього інтерес. Називає його лише передвиборчою приманкою, занадто узагальненою, як для серйозного документа.

«Ідея, можливо, і непогана, але це не більше, ніж політтехнологія на виборах і президентських, і парламентських. І такою вона, на жаль, і відбулася», – говорить Олександр.

Треба починати спочатку

Олександр Хоруженко не розуміє, про яку люстрацію суддів, прокурорів та місцевих чиновників може йти мова, якщо в парламенті знову сидять депутати, які підтримували колишній режим. Тому вважає, що очищення старої системи неможливе, необхідно все починати з самого спочатку.

Непотрібно чистити старе, його потрібно ліквідувати
Олександр Хоруженко

«Треба більше уваги звертати не на пасивну боротьбу через цей закон, а агресивніше себе поводити. Створювати нові органи, посилати амбітних людей на стажування за кордон, щоб вони повертались і працювали. Іншого виходу, ніж з нуля будувати нові органи, не бачу. Непотрібно чистити старе, його потрібно ліквідувати», – каже Олександр Хоруженко.

Поки громадськість та експерти не бачать видимих результатів закону, сумські активісти збираються на мітинг до прокуратури: спитати, чому за рік після розгону сумського майдану жоден із прокурорів, які висували звинувачення майданівцям, досі не люстрований і не покараний.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG