Доступність посилання

ТОП новини

Статут ПАРЄ звільняє Савченко – адвокат


Надії Савченко

Українську льотчицю і депутата Верховної Ради Надію Савченко як делегата Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не мають права утримувати під арештом. Про це заявив адвокат Надії Марк Фейгін в ефірі Радіо Свобода.

«У Росії практично немає жодних юридичних обґрунтувань утримувати Надію як делегата ПАРЄ. Вона безумовно повинна бути присутньою на сесії в Страсбурзі. Статут Ради Європи та Генеральна угода про привілеї та імунітети однозначно трактує її статус, як прирівняний до дипломатичного. Її не можуть утримати в СІЗО, а повинні відпустити на сесію. У Кремля один шлях: відпустити Савченко або покинути Раду Європи», – зазначив Фейгін. ​

Сьогодні, 26 січня, у Страсбурзі відкривається зимова сесія ПАРЄ, робота якої триватиме до 30 січня. Серед тем обговорення – ситуація в Україні.

Савченко зареєстрували як делегата ПАРЄ, а також надали їй міжнародний імунітет.

Президент ПАРЄ Анн Брассер вимагає негайного звільнення Савченко. Напередодні вона зверталась до спікера Держдуми Росії Сергія Наришкіна з проханням посприяти звільненню української Надії Савченко, щоб забезпечити її присутність на відкритті січневої сесії ПАРЄ.

25 грудня 2014 року Верховна Рада України делегувала українську льотчицю Надію Савченко, яка є народним депутатом від партії «Батьківщина», до складу делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи.

13 січня 2015 року Рада ухвалила звернення до ПАРЄ щодо звільнення Савченко.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів. Сама вона всі звинувачення відкидає, її захист наполягає, що Савченко викрали і примусово вивезли з території України.

13 грудня 2014 року Надія Савченко розпочала голодування і продовжує його.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG