Доступність посилання

ТОП новини

Дезінформація ЗМІ Росії про звіт ОБСЄ щодо обстрілу Маріуполя


Зруйновані внаслідок обстрілу будинки. Маріуполь, 24 січня 2015 року
Зруйновані внаслідок обстрілу будинки. Маріуполь, 24 січня 2015 року

Обстріл Маріуполя був здійснений із «градів» і «ураганів» із територій, підконтрольних «ДНР» – СММ ОБСЄ

Російські канали неохоче цитують звіт ОБСЄ, в якому мовиться про те, що 24 січня місто Маріуполь обстріляли з територій, підконтрольних так званій «ДНР» – організації, яку в Україні визнано терористичною. А деякі російські канали навіть зазначають, що в звіті, буцімто, написано, що снаряди прилетіли з боку позицій, які займають українські силовики – це не відповідає дійсності.

Російські канали неохоче цитують звіт ОБСЄ, в якому мовиться про те, що 24 січня місто Маріуполь обстріляли з територій, підконтрольних «ДНР». Деякі канали такі дані взагалі замовчують. Натомість виходять сюжети з прямою мовою ватажків так званої «ДНР», або ж свідками трагедії. Наприклад на сайті каналу Russia Today 24 січня вийшла новина, в якій йдеться про звіт ОБСЄ щодо обстрілу Маріуполя, однак, дані про те, що місто обстріляли з території, підконтрольної «ДНР», у новині опустили.

А російський телеканал «НТВ», цитуючи голову комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками, повідомив: «За словами Леоніда Слуцького, експерти ОБСЄ встановили, що снаряди прилетіли з боку позицій, які займають українські силовики, і ці дані зафіксовані у звітах спостерігачів».

«Леонід Слуцький, голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками: «Обстріл в Маріуполі – це чергова провокація українських силовиків з метою звинуватити у всьому ополченців і остаточно зірвати Мінські домовленості. ОБСЄ встановила, що снаряди летіли з боку українських позицій, проте цих даних воліють не помічати, перевертаючи все з ніг на голову, і знову в усьому бачать руку Москви», – пишуть на сайті каналу «НТВ».

Звіт ОБСЄ доступний всім, і журналісти каналу «НТВ» не є винятком, відтак інформація, яку повідомив Леонід Слуцький, не відповідає дійсності.

За даними місії ОБСЄ, обстріл міста вівся з установок «Град» і «Ураган». «Обстріл із «градів» вівся з північно-східного напрямку, з території Октября (за 19 кілометрів на північний схід від вулиці Олімпійської), обстріл із «ураганів» – зі східного напрямку, з території Заїченка (15 кілометрів на схід від вулиці Олімпійської), обидві території – під контролем «ДНР», – повідомили у Спеціальної спостережної місії (СММ) ОБСЄ.

За даними місії, обстріл тривав близько 09:00 ранку суботи у районі вулиці Олімпійської, за 400 метрів від блокпостів українських військових.​

Наступ на Маріуполь?

Після обстрілу 24 січня, внаслідок якого загинули 30 мешканців у Маріуполі, ЗМІ Росії почали поширювати суперечливу інформацію. Зокрема російський телеканал «НТВ» посилаючись на слова ватажка угруповання «ДНР» спочатку поширив новину із заголовком «Перші бойові групи «ополчення» увійшли у Маріуполь і ведуть бої». Однак вже через деякий час заявив: «Ополченці не ведуть бойових дій в околицях Маріуполя, а стримують українську армію».

24 січня новини, в яких цитували заяви Захарченка, демонстрували «надшвидкі зміни ситуації». Так, наприклад, у новині із заголовком «ДНР: ополченці увійшли в Маріуполь» від 24 січня, опублікованій приблизно о 19:00, розповідали про наступ так званих «ополченців» на місто.

А вже приблизно через 2 години, телеканал «НТВ» знову цитував ватажка «ДНР» із протилежними заявами: «Я віддав наказ придушувати позиції українських військ, які розташовані на схід від Маріуполя. Ніхто місто штурмувати не збирається. Ми не звірі, як у Києві. Вони ж маріупольцями прикриваються. Там наші люди, такі ж донеччани, їм боятися нічого».

Разом із тим 24 січня на YouTube з’явився відеоролик, у якому ватажок «ДНР» Захарченко заявив: «Я не згоден, що треба пробачати вбивць. Я скажу таке: сьогодні почався наступ на Маріуполь, дай Бог через пару днів ми замкнемо «Дебальцевський котел». І ось це напевно буде кращою відповіддю, кращою пам’яттю загиблим, тому що ми помстимося всім».

23.01.2015
ЗМІ Росії зробили «свої висновки» із трагедії у Донецьку

ОБСЄ і речник Держдепартаменту США не називали винних у трагедії в Донецьку. Це стало приводом для спекуляцій у російських мас-медіа далі
22.01.2015
Репортаж каналу LifeNews неприйнятний – представник ОБСЄ

В ОБСЄ засудили відеоролик каналу LifeNews, у якому допитували українського військового далі
21.01.2015
ЗМІ Росії поширюють вигадки про пенсіонерів на Донбасі

Також триває дезінформація щодо трагедії з пасажирським автобусом під Волновахою далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG