Доступність посилання

ТОП новини
30 листопада 2020, Київ 19:57

Справа Литвиненка: адвокат звинувачує Путіна


Олександр Литвиненко, фото 2004 року

На судовому розслідуванні, що почалося сьогодні в Лондоні у справі про смерть критика Кремля Олександра Литвиненка, адвокат його дружини Марини Бен Еммерсон звинуватив президента Росії Володимира Путіна в убивстві колишнього російського спецслужбіста.

За його словами, це розслідування «має скинути з Путіна маску, щоб стало ясно, що під машкарою голови держави криється звичайний кримінальник».

Литвиненка вбили за те, що він намагався викрити корупцію в самій серцевині російської «мафіозної держави», заявив адвокат.

Як очікують, нинішня процедура публічного судового розслідування, прийнята в англійському праві, протриває близько двох місяців.

Її тривалий час відкладали, але початок розгляду прискорили після повідомлень про появу нових свідчень у справі, що, ймовірно, можуть надійніше довести причетність Росії до вбивства.

Олександр Литвиненко, колишній працівник спецслужб СРСР і Росії, а потім непримиренний критик Кремля, який отримав притулок і громадянство у Великій Британії, помер у листопаді 2006 року після того, як випив чаю з плутонієм – радіоактивною і дуже отруйною речовиною. Слідство дійшло висновку, що вбивство могли влаштувати двоє громадян Росії, Андрій Луговий і Дмитро Ковтун. Вони обидва і офіційна Москва заперечують причетність, Росія також відмовляється видати своїх громадян для суду.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG