Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін хоче зустрітися з представниками Греції щодо санкцій проти Росії


Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє про намір зустрітися зі своїм новим колегою з Греції, яка не підтримує запровадження нових санкцій проти Росії, перед засіданням Ради закордонних справ ЄС.

«Я поясню ситуацію на місці, а також нашу логіку мирного врегулювання і логіку президентського мирного плану», – сказав Клімкін.

Після зустрічі з головою НАТО Єнсом Столтенберґом Клімкін заявив, що впевнений у підтримці з боку ЄС.

«Ми розуміємо також, що наступний мерзотний терористичний акт може призвести до сплеску насилля на абсолютно іншому рівні. Тож міністри, гадаю, готові підготувати потужну заяву підтримки України й подальші ідеї посилення тиску на Росію, включно із можливими обмежувальними заходами», – заявив Павло Клімкін.

За його словами, Україна наполегливо повторює, що необхідне втілення саме мирного плану і мирного вирішення конфлікту на Донбасі.

Клімкін: військова співпраця з країнами НАТО успішна і важлива
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

«Ми маємо дуже успішну військову й технічну співпрацю з низкою країн НАТО, бо важливо збільшити потенціал українських Збройних сил для протистояння російській агресії й діяльності терористичних груп. Водночас, Україна наполегливо повторює, що необхідне втілення саме мирного плану і мирного вирішення конфлікту на Донбасі, щодо цього ми маємо чіткі ідеї. На жаль, ні російська сторона, ні збройні групи Донецька й Луганська не готові і не хочуть цього», – додав міністр.

29 січня у Брюсселі розширення санкцій щодо фізичних і юридичних осіб Росії може бути розглянуте на позачерговій нараді голів європейських МЗС. Можливість посилення тиску на Москву запропонували до розгляду Європейська рада та голова дипломатичної служби ЄС Федеріка Моґеріні після зростання напруги на Донбасі, зокрема, обстрілу Маріуполя 24 січня, внаслідок якого загинули 30 людей, понад 100 були поранені.

Проти розширення санкцій виступає новий популістський уряд Греції, який, як вважають, хоче використати це питання для торгів із ЄС про полегшення суворих умов надання Афінам міжнародної фінансової допомоги.

XS
SM
MD
LG