Доступність посилання

ТОП новини

ЄС домовився продовжити чинні санкції щодо Росії і розглянути нові


@shutterstock.com

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського союзу на позачерговому засіданні вирішили сьогодні продовжити чинні санкції щодо Росії до вересня, повідомила після зустрічі верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Моґеріні.

За її словами, також протягом тижня мають підготувати пропозиції щодо фізичних і юридичних осіб із Росії, окупованого Криму і захоплених сепаратистами частин Донбасу, які мають внести до розширених санкційних списків, щоб розглянути їх на наступній зустрічі Ради ЄС у складі міністрів закордонних справ 9 лютого.

Третій елемент рішення – почати підготовчу роботу дипломатичних і виконавчих органів Євросоюзу для розробки «інших підхожих дій», до яких може вдатися ЄС, щоб домогтися виконання Мінських домовленостей.

«Сьогодні я можу бути щаслива через те, що ми зберегли єдність, а саме в єдності, як ми завжди кажемо, наша сила. Ми засвідчили, що Європейський союз готовий вдатися до подальших заходів, підготувати подальші заходи наступними тижнями», – наголосила Моґеріні.

При цьому вона підтвердила, що представники нового популістського і проросійського уряду Греції «залишилися на своїх позиціях», але їхній підхід був «надзвичайно конструктивний і… особливо присвячений тому, щоб знайти і зберегти єдність Європейського союзу».

Таким чином, до остаточного рішення не пройшла пропозиція продовжити санкції до грудня, і в ньому залишився первісний варіант із вереснем.

12 лютого санкції через агресію Росії проти України має розглянути засідання Європейської ради – саміт ЄС.

Учора й сьогодні вранці були сумніви в можливості досягти консенсусу щодо санкцій через позицію представників Греції, що заблокували згоду послів країн ЄС, коли ті готували проект нині узгодженої міністрами заяви. Грецькі посадовці, однак, наголошували, що виступають не стільки проти самих санкцій, скільки проти того, що, як вони вважають, із ними недостатньо порадилися напередодні.

Як вважають, новий уряд Греції, ймовірно, хоче використати питання санкцій для торгів із ЄС про полегшення суворих умов надання Афінам міжнародної фінансової допомоги.

XS
SM
MD
LG