Доступність посилання

ТОП новини

Яременко: мінські домовленості і військова тактика Києва не ведуть до вирішення конфлікту


Богдан Яременко

Український дипломат, голова правління благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко критикує манеру військової поведінки, обрану Україною в результаті Мінських домовленостей, і заявляє, що вона не веде до вирішення конфлікту на Донбасі і навіть до його замороження.

Про це Яременко сказав в ефірі Радіо Свобода. Поведінку України він охарактеризував так: «статична оборона, коли ми сидимо і чекаємо, що нас почнуть убивати».

Яременко пропонує вийти з Мінських домовленостей, запросити до участі у переговорах США та ЄС, розширити порядок денний переговорів, зокрема говорити про «імперіалістичну політику Росії» на пострадянському просторі. І водночас, на думку дипломата, необхідно змінити військову тактику.

«Більш активна мобільна оборона – удари на випередження – це те, що призвело б до виснаження ресурсів Росії і виграло б для нас час. Росіяни вже почали розуміти, що часу в них не багато, вікно можливостей закривається. Це кілька місяців. Вони вирішили пожертвувати всім в ім’я досягнення максимум військових результатів і коли вони підійдуть до моменту, що вони зрозуміють остаточно, що не здатні проводити наступальну кампанію, вони матимуть кращі позиції для переговорів, ніж мають зараз», – заявив Богдан Яременко.

При цьому він визнає, що у вересні минулого року альтернативи підписання Мінських домовленостей не було.

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що наразі є попередня домовленість про проведення зустрічі тристоронньої контактної групи у Мінську в п’ятницю-суботу. Як заявила заступник міністра закордонних справ із питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, зараз українська сторона готова до проведення цієї зустрічі, триває узгодження документа про виконання мінських домовленостей, зокрема відведення військової техніки і зброї.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню. За останні тижні на Донбасі спостерігається загострення конфлікту.

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG