Доступність посилання

ТОП новини

В Україні сподіваються на сприяння Сербії у врегулюванні конфлікту


Євгенія Філіпенко, виконувач обов’язків посла України в Сербії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Євгенія Філіпенко, виконувач обов’язків посла України в Сербії

Виконувач обов’язків посла України в Сербії Євгенія Філіпенко висловила сьогодні сподівання, що Сербія, яка цього року головує в Організації з безпеки і співпраці в Європі, зможе використати свій зв’язок із Росією для врегулювання українського конфлікту.

«Звичайно, ми вітали б активну роль Сербії у врегулюванні конфлікту в Україні і навколо України, і якщо Сербія могла б використати особливі відносини з Росією для того, щоб забезпечити повного виконання Мінських домовленостей, то, звичайно, такі кроки сербського головування віталися б усіма державами-учасницями ОБСЄ», – сказала Філіпенко в інтерв’ю Радіо Свобода.

Вона також сподівається, що сербське головування в ОБСЄ буде дотримуватися основних принципів і засад організації. «Як заявив міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич, Сербія не буде ставати на чийсь бік, а буде чесним посередником, який свою позицію засновує на принципах і цінностях ОБСЄ», – сказала Філіпенко.

Вона також додала, що українська сторона привітала перепризначення Сербією Гайді Тільявіні на роль спеціального представника голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі – процесі, який об’єднує Україну, Росію й ОБСЄ у пошуку політичного вирішення української кризи.

Філіпенко сказала, що Сербія перейняла головування в ОБСЄ у складний для європейської безпеки час, однак це дасть країні можливість «проявити свої лідерські здібності, показати своє вміння врегульовувати ситуацію та діяти і вести за собою у складних обставинах».

Сербія почала річне головування в ОБСЄ 1 січня цього року.

XS
SM
MD
LG