Доступність посилання

ТОП новини

Україна має проводити реформи, а не лише просити грошей – Бальцерович


Лешек Бальцерович, архівне фото

Україні необхідно провести системні зміни у економіці, зокрема зменшити субсидії та розвивати конкуренцію, заявив сьогодні польський економіст, організатор польських економічних реформ (так званої «шокової терапії») Лешек Бальцерович.

«У вас ситуація набагато легша, ніж у Польщі 1989 року. Не все було відомо, ми були першою країною, яка робила ці реформи: від соціалізму до капіталізму. Дуже важливо, щоб Україна показала, що вона робить реформи, які в інтересах України, що не тільки хоче грошей від інших країн. Покажіть же, що ви не Греція!» – сказав Бальцерович на зустрічі в Києві.

На думку економіста, Україні треба зменшити субсидії, провести реформу «Нафтогазу»: «зробити систему, щоб не можна було красти», професійно підготувати до приватизації державні підприємства, розбити монополію.

«У вас є дуже добрі економісти, вони знають, що робити», – зазначив Бальцерович, наголосивши, що в умовах війни необхідно діяти якнайшвидше.

Лешек Бальцерович – чільний польський урядовець на зламі 1980–90-х років, здійснив швидкі і радикальні, хоча болісні для багатьох поляків реформи, які перетворили Польщу з країни з плановою економікою на країну з ринковими господарством.

XS
SM
MD
LG