Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2019, Київ 21:44

ОБСЄ: Тристороння група готова до практичних переговорів на підставі Мінських угод


Тристороння контактна група готова в суботу вирушити до Мінська в Білорусі, щоб провести нове коло консультацій і затвердити домовленості з тими, хто підписував Мінський протокол і Мінський меморандум 5 і 19 вересня минулого року, що мають на меті втілення мирного плану президента України Петра Порошенка, повідомили у п’ятницю ввечері в ОБСЄ.

При цьому, мовиться в повідомленні, напередодні переговорів у Мінську Тристороння група виходить із розуміння, що має бути досягнений конкретний результат.

Ідеться, зокрема, про обов’язкову для виконання домовленість про негайне припинення вогню і відведення важких озброєнь від лінії контакту, узгодженої Мінським меморандумом 19 вересня, наголосили в Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Крім того, має бути досягнене безперешкодне постачання гуманітарної допомоги до потерпілих регіонів Донецької й Луганської областей, а також відчутний поступ у звільненні затриманих, мовиться в повідомленні.

Документ, який може бути підписаний у суботу, містить перелік конкретних кроків, щоб досягти цих цілей, і його текст був остаточно узгоджений на зустрічі Тристоронньої групи в четвер, повідомили в ОБСЄ.

У п’ятницю представники угруповань «ДНР» і «ЛНР» прибули до Мінська без узгодження з учасниками Тристоронньої контактної групи, де заявили, що планована на цей день зустріч переноситься, бо, мовляв, на неї не прибули представники України. Тим часом у Києві повідомляли, що дата зустрічі ще остаточно не визначена – зокрема, тому, що Україна, як і ОБСЄ, наполягають на прибутті особисто ватажків угруповань «ДНР» і «ЛНР», які у вересні минулого року підписували Мінські домовленості.

Спеціальний представник голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Гайді Тальявіні наголосила у п’ятницю, що її представники перебувають у Мінську ще від ранку в четвер, щоб підготувати зустріч групи з представниками окремих регіонів Донецької й Луганської областей, але їхні намагання зв’язатися з ними не мали успіху.

Сепаратисти заявляють, що не вважають себе зобов’язаними Мінськими домовленостями і вже підготували нові власні документи на заміну їх, зокрема, з визначенням лінії контакту сторін на нинішній час, із урахуванням територіальних здобутків бойовиків за час, коли українські війська вважали себе зобов’язаними перемир’ям і часто відступали, не відповідаючи на напади. Україна повторює, що визнає тільки самі Мінські домовленості, які, серед іншого, зафіксували лінію контакту станом на 19 вересня минулого року.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG