Доступність посилання

ТОП новини

США скасовують частину санкцій щодо Криму


(©Shutterstock)

Міністерство фінансів США оголосило у п’ятницю кілька нових винятків із накладених раніше санкцій проти окупованого Росією Криму.

Як мовиться в повідомленні, тепер зі США, зокрема, можна переказувати певні кошти приватним мешканцям Криму на некомерційних, особистих засадах, за винятком тих осіб у Криму, на яких накладені персональні санкції.

Інший виняток передбачає можливість резидентам Криму, на яких накладені персональні санкції, користуватися банківськими рахунками в банківських установах США за умови, що банківські операції мають приватний, а не бізнесовий характер.

Крім того, тепер дозволено трансакції, пов’язані з прийманням і передачею до Кримського регіону України повідомлень системами зв’язку (але це не стосується передачі туди телекомунікаційного обладнання й технологій чи надання послуг передачі системами зв’язку), за винятком трансакцій, обмежених раніше індивідуальними санкціями.

Наприкінці минулого року США значно розширили перелік санкцій, накладених щодо Криму після його окупації і спроби анексії Росією. Зокрема, попередніми тижнями, напередодні 1 лютого, коли всі вони мають остаточно набути чинності, на території Криму припинила роботу ціла низка базованих у США компаній електронних послуг: мережі обслуговування банківських карт «Віза» і «Мастеркард», платні послуги інтернетної компанії «Ґуґл», низка інтернетних крамниць та аукціонів тощо.

XS
SM
MD
LG