Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина закликає Угорщину зберегти демократію


Анґела Меркель і Віктор Орбан на прес-конференції в Будапешті, 2 лютого 2015 року
Анґела Меркель і Віктор Орбан на прес-конференції в Будапешті, 2 лютого 2015 року

Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликала сьогодні Угорщину зберегти демократію і «цінувати роль опозиції, громадянського суспільства і засобів інформації».

«Наші суспільства квітнуть, коли ці групи змагаються одна з одною, щоб знайти найкращий шлях уперед», – сказала вона, виступаючи в Будапешті на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

Меркель дала знати своє невдоволення позицією угорського керівництва, додавши, що демократія завжди має, серед іншого, ліберальне коріння.

Минулого літа Орбан заявляв, що хотів би відмовитися від ліберальної демократії і створити неліберальну державу, назвавши як приклади Туреччину й Росію.

Нинішній угорський уряд різко критикують за концентрацію всієї влади в країні в руках однієї політичної партії і численні порушення прийнятих у світі демократичних засад. Крім того, він є одним із проросійських урядів у Європейському союзі.

Учора в Будапешті кілька тисяч людей вийшли на демонстрацію протесту до будівлі парламенту, вимагаючи, щоб країна залишалася відданою цінностям Євросоюзу і зберегла незалежність від Росії.

Одноденний візит Анґели Меркель до Будапешта відбувся за два тижні до очікуваного візиту до Угорщини президента Росії Володимира Путіна.

XS
SM
MD
LG