Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: цивільні потерпають від нецілеспрямованих обстрілів


На місці одного з обстрілів у Донецьку 30 січня 2015 року

Правозахисна організація Amnesty International звинувачує обидві сторони конфлікту в частині сходу України у використанні нецілеспрямованих обстрілів у щільно замешканих місцевостях, унаслідок чого потерпають цивільні люди. Зокрема, за останні 4–5 днів на сході України загинули понад 25 цивільних мешканців, мовиться в заяві.

Такі обстріли є порушенням міжнародного гуманітарного права і можуть становити воєнні злочини, заявив директор організації у справах Європи й Середньої Азії Джон Далг’юзен.

Зокрема, дослідниця організації побувала на місцях двох із обстрілів у Донецьку 30 січня, внаслідок яких загинули загалом вісім цивільних людей і ще багато були поранені. Вона відвідала в лікарнях кількох потерпілих, які розповіли про свої страждання. Там, за припущенням ОБСЄ, принаймні один із цих обстрілів могли влаштувати українські війська.

Amnesty International повідомляє також про страждання мешканців міста Дебальцеве, яке намагаються захопити сепаратисти і яке останні два місяці перебуває під їхнім постійним обстрілом.

«Відсутність елементарних зусиль для захисту цивільних на сході України вражає. Обидві сторони конфлікту мають негайно припинити здійснювати обстріли з густо замешканих місцевостей і нецілеспрямовані обстріли таких місцевостей, а міжнародна спільнота має посилити тиск на них, щоб змусити їх до цього», – заявив Далг’юзен.

Відео: Amnesty International

Останніми тижнями, після початку масового наступу сепаратистів і російських військ на позиції українських силовиків і намагань українських сил втримати оборону, становище на лінії фронту на сході України різко загострилося.

XS
SM
MD
LG