Доступність посилання

ТОП новини

Росія пропонує ЄС замість «кризи в Україні» зосередитися на співпраці з ЄАЕС


У Міністерстві закордонних справ Росії пропонують Європейському союзові замість того, щоб очікувати вирішення «кризи в Україні», вже нині приділити максимальну увагу іншій темі – можливостям, які відкриває співпраця з Євразійським економічним союзом, заявив сьогодні заступник департаменту загальноєвропейського співробітництва МЗС Росії Владислав Масленніков.

Виступаючи на академічній конференції у Брюсселі, присвяченій майбутньому відносин Росії та ЄС, російський дипломат назвав «мантрою» тези європейських учасників конференції про те, що Євросоюз не зможе співпрацювати з Росією, як раніше, через її дестабілізацію України й окупацію і спробу анексії Криму.

На запитання європейських експертів щодо незрозумілої компетенції Євразійської економічної комісії, звертаючись до якої, представники ЄС не можуть з’ясувати, за яке коло питань вона відповідає і як функціонує, представник російського МЗС відповів, що причина цього непорозуміння – у бракові діалогу.

29 травня минулого року був підписаний договір про створення Євразійського економічного союзу, який набув чинності з 1 січня цього року. До нього нині входять Росія, Білорусь, Вірменія та Казахстан, а в кінці травня має вступити Киргизстан. Євразійська економічна комісія є постійним наднаціональним керівним органом ЄАЕС.

Росія, яка виступила ініціатором цього проекту, заявляє, що його мета – всебічна регіональна економічна інтеграція країн-учасниць. Критики заявляють, що це ще один проект відновлення російського домінування принаймні на частині післярадянського простору. Президент Білорусі Олександр Лукашенко вже припустив можливість виходу його країни з ЄАЕС на тлі останнього похолоднішання відносин між Мінськом і Москвою.

Дивитись коментарі (5)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG